Аварія на Ленінградській АЕС викликала паніку в передмісті Санкт-Петербурга

Поділитися
Аварія на Ленінградській АЕС викликала паніку в передмісті Санкт-Петербурга Аварія на ЛАЕС викликала паніку в передмісті Санкт-Петербурга © Фото "Росенергоатом"
Згідно з офіційними повідомленнями, радіаційний фон в нормі.

Жителі міста Сосновий Бор, яке розташоване під Санкт-Петербургом, почали терміново знімати гроші з банківських карток, деякі виїжджали з міста, різко зріс попит на йод, в результаті чого в багатьох аптеках його запаси вичерпалися. Це сталося після повідомлень про аварію на Ленінградській атомній електростанції.

Також паніка піднялася в соціальних мережах - її безуспішно намагалися припинити чиновники, поширюючи інформацію про те, що радіаційний фон в нормі.

При цьому населення більше довіряє екологам, які виступили зі спецповідомленням, в якому йдеться, що радіаційний фон в місті в нормі. Однак, як стверджують фахівці, така ситуація пов'язана не з тим, що у викиді пари на АЕС не було радіації, а з тим, що вітер в момент аварії дув не у бік міста, а в бік Фінської затоки.

Голова громадської благодійної екологічної організації "Зелений світ" Олег Бодров не здивувався, що населення не довіряє офіційним повідомленням, оскільки люди знають, що чиновникам важливо відзвітувати, що все в порядку, а не повідомляти про реальну небезпеку.

"Всі, хто хоч щось розуміють в атомній енергетиці, знають, що це спроба видати бажане за дійсне. В цьому реакторі вода перетворюється в пар, який надходить на турбіну, і цей пар, звичайно, радіоактивний. На цей раз пощастило, реактор відразу зупинили, але все одно відбувається залишкове пароутворення, і, оскільки турбіна зупинена, цей пар потрібно кудись дівати. Його викидають через труби. На щастя, вітер був нетипового напрямку для цього регіону – південно-східний, та викид пішов до Фінської затоки, в напрямку Виборга", - сказав Бодров.

Читайте також: Україна розірвала угоду з РФ про будівництво енергоблоків Хмельницької АЕС

ЛАЕС знаходиться у 80 кілометрах від Санкт-Петербурга. Вона вважається одним з найбільших виробників електроенергії на північному заході Російської Федерації.

18 грудня повідомлялося, що на ЛАЕС сталася аварія - в турбінному залі тріснула труба з паром, який заповнив приміщення і вийшов за межі АЕС.

5 грудня повідомлялося, що Україна змушена розвантажувати блоки АЕС на догоду відновлення імпорту електроенергії з РФ.

РФ має необхідні для будівництва АЕС технології. 20 листопада повідомлялося, що РФ побудує в Єгипті першу АЕС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі