Аргентина готова відкласти проблему Фолклендів заради британський інвестицій – FT

Поділитися
Аргентина готова відкласти проблему Фолклендів заради британський інвестицій – FT Аргентина хоче далі розвивати тороговельні і економічні зв'язки з Великобританією © es-us.noticias.yahoo.com
Новий аргентинський голова МЗС каже, що економічні зв'язки між країнами в короткостроковій перспективі важливіші.

Спірні Фолклендські острови перестали бути головним питанням у відносинах між Великобританією і Аргентиною. Буенос-Айрес хоче зосередитися на більш важливих двосторонніх пріоритетах, таких як двостороння торгівля і інвестиції.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на інтерв'ю з міністром закордонних справ Аргентини Сусаною Малькорра. Вона підкреслила, що новий президент південноамериканської країни Мауріціо Макрі вважає, що попередня адміністрація "надміру сфокусувалася" на конфлікті навколо островів, які в Аргентині називають Мальвінами.

"Звісно, острови досі важливий пріоритет, тому що вони прописані в конституції. І якщо я проігнорую це питання, я порушу конституцію. Але нам треба використати діалог і партнерство за межами Мальвін", - сказала Малькорра.

Вона додала, що двосторонні відносини між Лондоном і Буенос-Айресом на 80% хороші і на 20% - погані.

"Якщо згадати про Мальвіни, то стає зрозуміло, де беруться ті 20%. Але в довгостроковій перспективі ми можемо знайти рішення. Президент Макрі наказав зосередитися на тих 80%. Нам потрібно будівництво довіри і легка сила", - додала голова МЗС Аргентини.

Нагадаємо, що ще в січні цього року Аргентина знову піднімала питання про суверенітет над Фолклендськими островами. Вони розташовані в 500 кілометрах від Аргентини в Південній Атлантиці і за 14 тисяч кілометрів від Лондона. Однак, вони входять до складу Об'єднаного Королівства з 1833 року з нетривалим перервою в 1982 році, коли Аргентина вторглася на територію островів. Тоді під час конфлікту загинули понад 900 осіб.

У 2013 році Лондон провів референдум на Фолклендських островах, під час якого 99% жителів висловилися за те, щоб залишитися в складі Великобританії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі