Американські військові побоюються сплеску терору з боку Ірану

Поділитися
Американські військові побоюються сплеску терору з боку Ірану У Ірану можуть відродитися "войовничі амбіції"
Заяви воєначальників США демонструють можливий розкол між позиціями Обами і американською військовою елітою.

Три американських воєначальника США висловили серйозні побоювання після укладення ядерної угоди з Іраном, оскільки вона може відродити "войовничі амбіції" ісламської республіки і дасть можливість фінансувати терористичні мережі, повідомляє британське видання The Times.

Американський генерал ВПС Пол Сельва попередив Конгрес про те, що "послідовне зняття санкцій дасть Ірану доступ до великих економічних активів, які можуть бути використані на спонсорування державного тероризму".

Два інших воєначальники - генерал Мартін Демпсі, голова американського Об'єднаного комітету начальників штабів, і генерал Джозеф Данфорд (наступником стане у вересні) - підкреслили загрозу від Тегерана, яка все ще існує по відношенню до західних інтересів.

Військові підкреслили, що саме постачання іранської зброї є причиною загибелі 500 американців в Афганістані та Іраку.

Видання також акцентує на тому, що такі зауваження воєначальниками можуть показати якийсь розкол між Обамою і військовою елітою Вашингтона.

Генерал Демпсі заявляв: "Не помиліться у цьому питанні, є принаймні п'ять злоякісних напрямків діяльності Ірану, у зв'язку з чим, у мене виникають побоювання щодо проблем безпеки: балістичних ракет морського базування шахт (у Перській затоці), кібердіятельності, торгівлі зброєю, і проксі-війни (шиїти в Іраку, Хезболла у Сирії і повстанці хуті в Ємені)", - сказав він.

14 липня Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду. Згідно з умовами документу, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї".

Проте для введення в дію угоди з Тегераном Обама повинен тепер подолати опір в Конгресі.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про переговори з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іранський X-фактор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі