Агресія РФ змусила НАТО повернутися до виконання своєї головної мети - FT

Поділитися
Агресія РФ змусила НАТО повернутися до виконання своєї головної мети - FT Альянс повинен зробити більше, ніж просто перемістити в Європу солдатів і танки
Альянс впевнено повертається до своєї установчої місії.

Міністри оборони 28 країн-членів НАТО зустрінуться в Брюсселі у середу, тим самим вони продемонструють найбільше посилення сил США в Східній Європі ще з радянських часів, пише видання The Financial Times.

"Цю важливу стратегічну ініціативу можна тільки вітати. Це не тільки допоможе стримувати ризик майбутньої російської агресії у Східній Європі після вторгнення РФ в Україну. Вона також вдихне нове життя в НАТО після тривалого періоду, коли дуже багато вже сумнівалися в тому, чи виконує Альянс свої цілі", - йдеться в статті.

Після закінчення холодної війни НАТО було зосереджено на територіальній обороні Європи або грав свою головну роль в цьому. Початковий імпульс для створення організації в 1949 році - це було бажання протистояти радянській агресії на європейському континенті.

Потім після розпаду СРСР НАТО ухвалила рішення про вихід з цієї "сфери дій". І Альянс став глобальним "поліцейським", працюючим в Боснії, Косово, Афганістані, Іраку, в Аденській затоці і Лівії.

Деякі з цих операцій, зокрема, в Косово, досягли своїх цілей, але кампанії в Афганістані та Лівії сприяли породження скептицизму щодо переваг подібного втручання.

"Тому саміт в середу можна розглядати як момент, коли НАТО впевнено повертається до своєї установчої місії. США будуть позиціонувати важкі американські танки і артилерію у східній Європі. Вони також розмістять диверсійні підрозділи для швидкого реагування на випадок російського нападу", - підкреслює автор.

Росія висловила протест у зв'язку з рішенням про розміщення додаткового озброєння в Європі, заявивши, що ці дії є значною зовнішньої загрози її власній території. Насправді – це відповідь на тиск Москви на її сусідів, який призначений для стримування Росії. США заспокоять стурбованих союзників Вашингтона.

Але, як упевнений автор, Альянс повинен зробити більше, ніж просто перемістити в Європу солдатів і танки. "Він повинен зупинити тривалий спад витрат на оборону в європейських країнах", - підкреслюється в статті.

Деякі країни Східної Європи, такі як, Польща, можна вітати за зворотній тенденція. Чого не скажеш про Великобританії, яка витрачає 2 % на оборону.

Європейські лідери також повинні зробити деякий самоаналіз своєї готовності використовувати силу для вирішення зовнішніх загроз. Недавнє опитування, проведене дослідницьким центром П'ю показав, що більшість респондентів у Франції, Німеччині та Італії вважають, що їхня країна не повинна використовувати військову силу, щоб захистити союзника від нападу з боку Росії. Європейські політики повинні сказати своїм громадянам, що вони не можуть пасивно стояти осторонь.

"Поки криза в Україні триває, Захід не повинен відмовлятися від будь-якої можливості для дипломатичного вирішення", - йдеться в статті.

Напередодні, 23 червня, США підтвердили намір розмістити додаткове озброєння у Східній Європі.

Після повідомлень про розміщення озброєнь російський президент Володимир Путін пообіцяв для РФ 40 нових ядерних ракет, які б'ють "будь-яку" ПРО.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі