Спостерігачі ENEMO розповіли про недоліки виборів в Україні

Поділитися
Спостерігачі ENEMO розповіли про недоліки виборів в Україні Європейські спостерігачі знайшли недоліки © kievcity.gov.ua
Європейські спостерігачі відзначають недоліки законодавства та організації виборчого процесу в Україні.

Місія Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) оприлюднила Проміжний звіт (5 жовтня - 21 жовтня 2015) щодо місцевих виборів 2015 року в Україні.

"Нещодавно принятий новий закон про місцеві вибори вносить значні зміни в українському виборчому процесі, що викликає побоювання, чи зможуть учасники виборчого процесу і виборці достовірно зрозуміти його положення і чи зможуть виборчі комісії належним чином дотримуватися його, враховуючи складність виборчої системи, яка вперше використовується в Україні", - наголошується в звіті.

Експерти ЕНЕМО вказують, що юридичний термін "відкритий список", який використовується в новому законі для даної виборчої системи для виборів до рад у багатомандатних округах, "є неоднозначним, оскільки виборці не мають права голосувати за окремого кандидата окремо або у виборчому списку партії, а також не надається адекватне представництво у всіх територіальних округах...; впровадження цієї системи допомагає внутрішній партійній конкуренції, але не має базових характеристик системи з відкритими списками".

Як зазначено у звіті, в загальній складності, 10721 відповідних рад мають бути обраними протягом цього виборчого процесу з приблизно 162 009 депутатамі в цілому. Одночасно 10 210 кандидатів балотуються на посади мерів та голів міських, районних, селищних рад. Що стосується гендерного представництва, загальне число жінок-кандидатів до рад становить близько 35%, тоді як частка жінок, яка балотується на пост мера/голови становить менше - 13%.

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) розпочала роботу місії з спостереження за місцевими виборами в Україні 1 жовтня 2015. Місія ENEMO розсередила 50 довгострокових спостерігачів по території України для спостереження і оцінки виборчого процесу у відповідних областях.

Читайте також: Другий тур виборів мерів у великих містах пройде 15 листопада

Оглядач ZN.UA Інна Ведерникова у своєму матеріалі "Дванадцять друзів промОушена", присвяченому аналізу передвиборчої кампанії в Києві, зазначає, що більшість претендентів спекулюють загальнонаціональними проблемами, забувши, що борються не за крісло президента, а за стільці мерів, не за мандати парламентаріїв, а за право засідати в місцевих радах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі