ЦВК зареєструвала понад 1,5 тисячі міжнародних спостерігачів

Поділитися
ЦВК зареєструвала понад 1,5 тисячі міжнародних спостерігачів Вибори контролюватимуть 1554 міжнародних спостерігача © gigamir.net
Найбільшу кількість спостерігачів надала ОБСЄ.

Центральна виборча комісія зареєструвала 1554 спостерігачі на місцеві вибори від 14 держав та 14 міжнародних організацій, повідомляє відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.

Реєстрація спостерігачів завершилася в понеділок, 19 жовтня.

Найбільше число спостерігачів надало Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ – 684. Від Європейської мережі організацій спостереження за виборами (ENEMO) зареєстровано 383 спостерігачі, від комітету "За відкриту демократію" - 88, Українського Конгресового Комітету Америки – 72, від Ради Європи – 55, від Європейського форуму студентів – 28. По 11 спостерігачів представляють Європарламент і Міжнародну комісію з прав людини. Комітет регіонів Європейського Союзу надав п'ять спостерігачів.

ЦКМ зареєструвала також 117 спостерігачів від країн Європейського Союзу, в тому числі 33 від Данії, 27 – від Угорщини, 12 – від Німеччини.

Вісім спостерігачів надали США, п'ять – Японія, чотири – Канада.

Читайте також: У ЦВК назвали умови проведення виборів в окремих районах Донбасу

Раніше повідомлялося, що за станом на 13 жовтня, ЦВК було зареєстровано 205 міжнародних спостерігачів.

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Згідно з опитуванням GfK Ukraine на місцевих виборах збираються голосувати 69% українців, у тому числі 45% респондентів сказали, що точно братимуть участь у виборах, ще 24% швидше за все візьмуть участь у виборах. 13% не планують голосувати, а 10% не визначились з цього питання.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів? аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні, виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі