В ОБСЄ визнали порушення на виборах в Раду такими, що вимагають уваги влади

Поділитися
В ОБСЄ визнали порушення на виборах в Раду такими, що вимагають уваги влади © artaktivist.org
Боротьба між кандидатами-мажоритарниками в округах була "більш запальною", але в ОБСЄ не поділяють зафіксовані порушення на "мажоритарні" і "пропорційні". Порушення зафіксовані не тільки з боку влади, але і з боку опозиції.

Всі порушення, виявлені спостерігачами місії ОБСЄ на парламентських виборах в Україні, повинні бути розслідувані, заявила глава довгострокової місії зі спостереження за виборами ОБСЄ / БДІПЛ Одрі Гловер.

"Всі порушення, про які йдеться в нашому звіті, заслуговують на пильну увагу влади, а їхні причини повинні бути розслідувані. Але, на мій погляд, найбільшу тривогу викликає масове зловживання повноваженнями з боку місцевих чиновників для підтримки того чи іншого кандидата. Ця тенденція, з якою ми зіткнулися в Україні, розмиває межу між владою та однією з партій. Це суперечить принципам ОБСЄ", - сказала вона в інтерв'ю виданню "Коммерсант-Украина".

При цьому Гловер підкреслила, що боротьба між кандидатами-мажоритарниками в округах була "більш запальною", але в ОБСЄ не поділяють зафіксовані порушення на "мажоритарні" і "пропорційні".

Відповідаючи на питання про те, чи входить підкуп виборців у список найбільш критичних проблем, глава місії сказала: "Це ще одна особливість нинішніх виборів. Ми згадуємо такі випадки в звіті - наші оглядачі особисто виявлялися свідками порушень або отримували чіткі докази. Підкреслю, що ми ніколи не згадуємо в офіційних документах про проблеми до тих пір, поки не доведемо, що порушення дійсно мало місце \".

"Винних (в порушеннях) повинна встановити судова система, а не ми. Це завдання влади - розібратися і зробити необхідні кроки. Я не бачу, в чому складність розслідування таких випадків, адже підкуп виборців чітко прописаний в Кримінальному кодексі як дія, що карається. За моїми даними, ЦВК передавав до Генпрокуратури інформацію про багато випадків. Але поки, здається, відомо тільки про одну порушену кримінальну справу - в Луганській області", - розповіла Гловер.

Вона також зазначила, що порушення зафіксовано не лише з боку влади, але і з боку опозиції.

"І якщо розслідування встановить провину представників опозиції, якщо їхня провина буде доведена, вони точно так само повинні понести покарання. Але центральна влада тим не менше повинна забезпечити таку судову систему, яка дозволить притягати винних до відповідальності. Це - функція держави!", - підкреслює глава місії.

Гловер також висловила сподівання, що українську владу зацікавить фінальний звіт місії, який буде опубліковано пізніше, після завершення виборчого процесу, і влада візьме до уваги ці рекомендації і попросить допомоги в проведенні необхідних змін.

Відповідаючи на питання, чи може місія ОБСЄ вплинути на Київ, вона сказала: "Це питання не до нас. Наше завдання - написати звіт про вибори і проблеми, а реагувати - не наше завдання. Однак інші організації і країни-члени ОБСЄ можуть вивчити наш звіт і, керуючись ним, вирішити, чи потрібно вжити якихось дії щодо України".

Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. !zn

Читайте також:

Держдепартамент США вважає, що вибори в Україні стали кроком назад на шляху до демократії

США і Євросоюз стурбовані ходом виборчої кампанії в Україні

Євросоюз розчарований, що Тимошенко і Луценко не можуть брати участь у виборах

В Ірпіні Мельник програє кандидату від «Батьківщини». Окружкоми відмовляються приймати протоколи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі