Зеленський в ООН назвав перешкоди для стійкого розвитку України

Поділитися
Зеленський в ООН назвав перешкоди для стійкого розвитку України Президент нагадав країнам-членам ООН, що окупація Росією Криму та частини Донбасу дорого обійшлася Україні © president.gov.ua
Країна у змозі впоратися зі своїми внутрішніми проблемами, але наврядчи зможе без зовнішньої допомоги успішно протистояти російській агресії.

Стійкому розвитку держави Україна заважають дві перешкоди – внутрішня реакція на реформи і російська агресія, заявив президент України Володимир Зеленський 24 вересня на саміті Цілей сталого розвитку ООН, передає "Укрінформ".

"Україна обрала вірний шлях розвитку, а тепер прийшов час рухатися ним швидше і, головне, впевненіше. На цьому шляху сьогодні існують два бар'єри. Перший – це внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи спричиняють опір. Але з цим ми, нова українська влада, обов'язково впораємося. Другий бар'єр набагато складніший, і нам його не подолати без вашої підтримки, без міжнародної підтримки. Це війна внаслідок російської агресії проти України... Сталий розвиток неможливий там, де панують агресивні геополітичні стратегії, що сприяють вторгненню до інших держави та порушенню прав і свобод людини", – заявив Зеленський, зазначивши, що не можна говорити про розвиток там, де лунають вибухи та автоматні черги.

Президент нагадав країнам-членам ООН, що окупація Росією Криму та частини Донбасу дорого обійшлася Україні – руйнування критично важливих об'єктів інфраструктури і промисловості, розрив сформованих міжгалузевих зв'язків, на окупованій території залишилося 80% вугільних шахт, втрачено банківських активів на 5 мільярдів доларів, ВВП і промислове виробництво країни "просіли" на 15%. Але основна ціна цієї війни – 13 тисяч життів українських громадян.

"Це не тільки професійні військові, але і відомі добровольці. Серед загиблих є медики, освітяни, спортсмени, вчені, дослідники, митці, музиканти, журналісти, правозахисники. Кожен міг би зробити свій внесок для розвитку не тільки України, а й усього світу. Але це, на жаль, тепер неможливо", – резюмував Зеленський, додавши, що сподівається на допомогу ООН у справі досягнення миру в Україні та повернення окупованих Росією територій.

Читайте також: Україна має стати "магнітом" для повернення окупованих Росією територій – Волкер

Раніше президент Франції Еммануель Макрон і федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтвердили наміри організувати зустріч лідерів "нормандської четвірки" найближчим часом, щоб домогтися конкретних результатів щодо Донбасу.

14 липня в Парижі і 2 вересня у Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції і Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату". Зустріч лідерів "Нормандської четвірки" було заплановано на 17 вересня, але її скасували за ініціативою Росії.

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі