Заступники генпрокурора і Ар'єв допомогли Малиновському інсценувати смерть – Bihus.info

Поділитися
Заступники генпрокурора і Ар'єв допомогли Малиновському інсценувати смерть – Bihus.info Малиновський придбав у Франції замок за 3 млн євро © bihus.info
ГПУ могла оскаржити факт смерті шахрая ще у 2016 році.

Підписи і накази заступників генпрокурора Дмитра Сторожука і Юрія Столярчука допомогли шахраю Дмитру Малиновському декілька років вважатись мертвим. До того ж депутат від БПП Володимир Ар'єв направляв генпрокурору листа-звернення про те, що Малиновський нібито не має відношення до кримінальних справ і взагалі давно помер. Про це йдеться у сюжеті Валерії Іванової для програми проєкту Bihus.info.

Малиновського підозрювали у кількох кримінальних справах, коли він інсценував свою смерть: шахрайство з приватною фірмою одеситів, що нанесло шкоди на понад 340 тисяч доларів та фіктивне замінування суду й підробка документів.

Крім того, вже весною 2015 року Малиновський пообіцяв сінгапурській фірмі Dreymoor Fertilizers Ltd поставити карбамід і аміак з Одеського припортового заводу на понад 12 мільйонів євро, але зник з грошима. Провадження зареєстрували на початку 2016 року.

Інсценувати смерть Малиновському допомогли мати і дружина. За легендою, він загинув у жовтні 2014 року в Луганську. Дані про смерть з фальшивого свідоцтва не внесли до держреєстру, тому дружина і мати просили суд визнати факт смерті. У травні 2015 року суд задовольнив позов.

Однак на початку 2016-го прокуратура разом з Нацполіцією провели обшук вдома у батьків Малиновського. На одному з телефонів було знайдено закриту абонентську групу, в якій "померлий" спілкувався з батьками та надсилав відео і фото замку у Франції, який він придбав. У матеріалах оперативно-розшукових дій були протоколи допиту свідків, які впізнали голос Малиновського на відео, а також свідки, які бачили його живим. Тож прокурори пішли до суду оскаржувати рішення про його смерть. Але за тиждень до судового розгляду заступник генпрокурора Дмитро Сторожук змінив групу прокурорів у двух перших провадженнях по Малиновському.

Наступного дня провадження за підозрою у підробці документів і фіктивному замінуванні суду закрили. А на засідання щодо оскарження смерті Малиновського прийшов нещодавно включений у прокурорську групу працівник ГПУ, який відмовився оскаржувати факт смерті. Прокурор Олександр Козуб прийшов тоді з довіреністю від іншого заступника генпрокурора Юрія Столярчука, зазначають журналісти Bihus.info.

За словами головуючого судді у тому засіданні Олександра Журавльова, якби ГПУ не відмовилась від апеляції, рішення про смерть було б скасовано.

Вказується, що передував цим подіям лист-звернення, який направив Володимир Ар'єв. У ньому стверджувалось, що Малиновський не має відношення до кримінальних справ, які сфабрикували колишні "регіонали", та й взагалі він помер. Лист був розписаний на Сторожука 6 червня 2016 року – за місяць до зміни групи прокурорів, відмови оскаржувати факт смерті і закриття кримінального провадження, йдеться у сюжеті.

За словами Ар'єва, з Малиновським він декілька разів зустрічався у Стразбурзі у 2016 році: "Мені його представили як людину, яку, скажімо так, переслідують в Україні, і потім я вже дізнався, що це за людина, і перестав з ним спілкуватись".

Як зазначають у Bihus.Info, з цих пояснень випливає, що депутат направив до ГПУ листа про смерть Малиновського після того, як особисто бачив його живим. Однак тверджень про смерть свого співрозмовника у листі Ар'єв не пригадав, але наступного дня він сказав журналістам, що Малиновський представився йому іншою людиною – адвокатом Малиновського. За словами Ар'єва, листа про смерть він направив, бо повірив у викладені факти у звернені.

Депутат зауважив, що Малиновський пропонував йому "певні преференції", але він відмовився і вирішив допомогти безкоштовно.

Як наслідок ГПУ оскаржила факт смерті тільки у серпні 2017 року. Оскарження сталося тоді, коли підозру Малиновському готувала прокуратура Києва у справі про заволодіння 12 мільйонами євро. Столична прокуратура й ініціювали міжнародний розшук шахрая у серпні 2017-го.

Минулого року Дмитра Малиновського затримали у Франції. Увагу місцевих правоохоронців привернула купівля замку у Бургундії за 3 мільйони євро. Під час обшуку також вилучили вінтажний "Ролс Ройс" і картини Сальвадора Далі. Чоловіка затримали разом з трьома спільниками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі