Запущений сайт для оцінювання українських наукових проектів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Запущений сайт для оцінювання українських наукових проектів
Іноземних експертів для оцінювання українських наукових проектів досі ще ніхто не залучав.

Науковий комітет, як Наглядова рада НФД, намагається максимально полегшити запуск конкурсів Фонду на якісно новому рівні незалежної експертизи. Іноземних експертів для оцінювання українських наукових проектів досі ще ніхто не залучав (хоча за межами України це загальноприйнята практика), тому в Україні просто немає відповідної бази даних експертів. За погодженням з Науковою радою Фонду та після консультацій з українською науковою діаспорою запущений сайт https://www.ua-portal.science/, де потенційні експерти вже можуть зареєструватися, і почали розсилати відповідні запрошення іноземним вченим.

Про це в інтерв'ю для DT.UA повідомив заступник голови Наукового комітету (ПК) НСРНТ доктор фізико-математичних наук Олексій Колежук. За його словами, попереду ще багато роботи, але, беручи до уваги активну позицію Наукової ради і взаєморозуміння між Спостережною та Науковою радами, можна сподіватися, що ця робота буде своєчасно виконана, і вже у другій половині 2019 року Фонд зможе оголосити перші конкурси наукових проектів.

"Завдяки нашим рекомендаціям вдалося істотно поліпшити ряд документів (зокрема постанов Кабміну, що стосуються державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти, державних ключових лабораторій, експерименту щодо присудження наукового ступеня доктора філософії, наказів МОН щодо професійних журналів і Національного репозитарію), а також запобігти прийняттю деяких інших актів (наприклад спробі прибрати із закону положення про необхідність законодавчо визначити особливий статус НФД), - зазначив Колежук. - Були, звичайно, і невдачі: наші аргументи щодо слабкості положення про Міжвідомчу раду з координації фундаментальних і прикладних досліджень, як і ряд інших пропозицій, просто проігнорували".

У свою чергу член НК доктор медичних наук Світлана Арбузова додала: "Слід згадати і про зусилля НК разом саме з НАНУ врегулювати ситуацію, що склалася навколо приєднання України до Європейського дослідницького простору та Європейського хмари відкритої науки. Науковий комітет звернувся з цього приводу до першого віце-прем'єра С. Кубіва. Це не просто блокування якихось другорядних ініціатив. Це стратегічне завдання, і гасло МОН "відповідно до кращих європейських практик" - просто красиві слова, оскільки Україна майже не бере участь ні в одній групі ЕДП, а тим більше не проводить відповідну роботу".

Детальніше про реформування наукової сфери читайте в матеріалі Лідії Суржик "Каталізатор змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі