Забута війна в Україні ще дуже далека від завершення – CNN

Поділитися
Забута війна в Україні ще дуже далека від завершення – CNN Українські солдати на лінії фронту намагаються тримати психологічний зв'язок з мирним життям. Ілюстрація
Американський ветеран війни в Іраку і Афганістані описав, як живуть українські солдати на лінії фронту.

Війна в Україні не закінчилася. Хоча, якщо прогулятися Києвом, Львовом чи навіть Маріуполем, розташованим за 20 хвилин їзди від лінії фронту, дійсно може статися, що її немає.

Люди випивають в барах і вечеряють в ресторанах, ходять в кіно, молоді пари одружуються, а студенти ходять на пари. Але війна в цей же час у розпалі. Про це на сайті CNN пише колишній солдат Збройних сил США, ветеран війни в Іраку і Афганістані Нолан Петерсон.

Він розповідає, що цього літа Збройні сили України вперше дозволили журналістам відвідати солдатів на лінії фронту. Сам Петерсон провів певний час з бійцями української 93-ї бригади в Пісках.

"Дорогою до лінії фронту в Пісках я бачив дітей, яку купалися в озері і пригадав, наскільки ситуація тут відрізняється від воєн в Іраку і Афганістані, де я служив колись. Україна – не в стані війни. Війна тут відбувається лише в буферній зоні, протяжністю близько 200 кілометрів. Часом вона виходить за ці межі. Так наприклад сталося в лютому, коли ракети з установок "Смерч" вдарили по Краматорську, або в січні, коли "Гради" обстріляли Маріуполь", - пише колишній військовий.

Перемир'я було підписане 12 лютого. З того часу бої відбуваються у цій буферній зоні, а також у кількох містечках і селах на зразок Пісків. І в межах цієї зони триває повномасштабна війна. У Пісках більшість будинків зруйнована. Петерсон пише, що не бачив жодного цілого вікна. І навіть вертикальні стіни будинків вкриті дірами від уламків снарядів і куль. Бої тут продовжуються фактично безперервно. На фоні постійно чути постріли і артилерійські залпи. Вдень і вночі в повітрі чути жування безпілотників проросійських терористів.

"Насправді українські солдати починають нервувати, коли не чують звуків битви. Вони постійні", - йдеться в статті.

Загін, з яким Петерсон провів 8 днів, живе в підвалі покинутого будинку. Тут солдати ховаються від уламків артилерійських снарядів і куль.

"В цьому підвалі існує дивне поєднання елементів мирного життя, яке хлопці лишили далеко вдома, і війни, яка їх оточує постійно. Тут дитячі листи висять на стіні поруч з автоматами Калашникова. На книжкових полицях стоїть ікона святої Діви Марії, а поруч з нею лежать гранати", - пише Петерсон.

Душ і туалет розташовані за 100 метрів і через дорогу від сховища. А проміння сонячного світла під різним кутом пробиваються через дірки у стінах і дверях.

Зовні постійна загроза атаки. Все виглядає так, ніби триває Перша світова війна, тільки в менших масштабах: траншеї, знищені села і статичне розташування тяжкого озброєння великого радіусу дії.

"Солдати сказали мені, що вони майже не бачать ворога. Нещодавно в ночі, щоправда, вони чули, як бойовики говорили. Українські солдати бачили, як їхні друзі були поранені і гинули. Але їм не можна йти в наступ", - йдеться в статті.

Петерсон пише, що психологічно війна в Україні дуже жорстока і страшна. Тут немає куди втекти від небезпеки. А померти можна в будь-який момент, йдучи в туалет чи душ, або ж патрулюючи периметр чи сидячи в траншеї. Артилерія може почати обстріл в будь-який момент. А ще є снайпери, які тихо полюють на солдатів. Зазвичай шанси вижити в Донбасі залежать лише від удачі, а не від збігу обставин.

Українські солдати намагаються не втратити психологічний зв'язок із своїм нормальним, мирним життям, яке вони лишили позаду. 38-річний солдат з Керчі з позивним "Немо" вирощує на фронті полуницю і збудував імпровізований тренажерний зал у зруйнованому будинку. На фронті він вже півроку, і його не лякають вибухи чи постріли. Навіть коли десь неподалік вибухає артилерійський снаряд, він продовжує спокійно віджиматися чи підтягуватися.

Солдат на ім'я Богдан зі Львова завжди носить ковбойський капелюх і возиться зі старим мотоциклом, який йому нагадує той, котрий він покинув удома. Костянтин перед сном розглядає фотографії своєї дружини Жанни і 13-річних синів. А вночі артилерійські обстріли терористів не вщухають ні на мить. Так живуть українські солдати в Пісках щодня.

"Багато з них на фронті по півроку без жодної поїздки додому. Кожної секунди кожного дня вони знають, що можуть померти. Вони бачили, як це сталося з їхніми друзями і вони вірять, що така доля може спіткати і їх. Вони усвідомлюють, що війна реальна і її кінця не видно", - йдеться в статті.

В цей же час, експерти "Інформаційного супротиву" повідомляють, що бойовики намагаються розв'язати "снайперську війну" в Донбасі. Зокрема, професійно підготовлені снайперські групи терористів діють в районі н. п. Мар'їнка, Широкіне, Щастя, Кримське. Раніше в штабі проведення АТО відзначили, що ситуація на Сході України знову загострюється.

Так, українські воїни відбили дві атаки противника. Групи бойовиків чисельністю 15-20 чоловік намагалися захопити або прорватися повз опорних пунктів наших військ. В 21.15 - поблизу н. п. Авдіївка, 21.35 - поблизу Верхньоторецької. "Українські бійці дали гідну відсіч нападникам і змусили їх відступити", - зазначають у штабі АТО.

У Міноборони України повідомили, що за час "тиші" налічується вже більше 7 тисяч обстрілів бойовиками сил АТО. Крім того, за півроку між терористами і силами АТО відбулося 124 бойових зіткнення і було обстріляно 190 населених пунктів на підконтрольній території Україні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі