За компроміс з єдиною датою місцевих виборів Захід змусить Україну визнати бойовиків - Гриценко

Поділитися
За компроміс з єдиною датою місцевих виборів Захід змусить Україну визнати бойовиків - Гриценко Гриценко прокоментував "нормандські" переговори
Гриценко звернув увагу на заяву Єлисейського палацу.

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко висловив думку, що в обмін на сприяння Німеччини і Франції в питанні проведення місцевих виборів в окупованому Донбасі, Захід может вимагати від України визнати їх результати навіть якщо вони будуть проведені "під дулами автоматів".

Таку думку висловив Гриценко у своєму Facebook, посилаючись на наступну заяву прес-служби президента Франції Франсуа Олланда після переговорів лідерів "Нормандської четвірки" по телефону.

"Лідери чотирьох держав, обговорюючи політичні питання, привітали намір сторін обговорити 28 липня питання проведення місцевих виборів і режим децентралізації в рамках робочої групи, відповідальної за політичні питання. Вони підкреслили важливість зберегти єдину дату для організації місцевих виборів в цілому по Україні, в тому числі в деяких районах Донецької і Луганської областей. Було також зазначено, що місцеві вибори повинні пройти за стандартами ОБСЄ та контролюватися Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ", - говорилося в повідомленні представництва Олланда.

"Ключове словосполучення тут - "єдина дата". Оскільки місцеві вибори на вільній території вже Радою призначені на 25 жовтня, то "компроміс" з Путіним легко досягається: Донецьк і Луганськ йдуть на поступки і погоджуються перенести свої псевдовибори, відповідно, з 18 жовтня та 1 листопада - також на 25 жовтня. На цьому двоходова путінська "розводка" успішно завершується. Псевдовибори такими по суті і залишаться, ніяких стандартів демократії і прозорості на окупованій території під дулами автоматів 25 жовтня не буде", - написав Гриценко.

Франція розкрила нові "домовленості" з ворогом?!Підозри виявилися небезпідставними: місцеві вибори на окупованих терит...

Posted by Анатолій Гриценко on 24 липня 2015 р.

Таким чином, Гриценко впевнений, що Захід має намір легітимізувати вибори на непідконтрольній Україні території, незалежно від їх результатів та прозорості їх проведення - наприклад, без відновлення Україною контролю над кордоном.

Напередодні повідомлялося, що за результатами переговорів лідерів України, Німеччини, Франції та Росії, президент України Петро Порошенко повідомив про погіршення ситуації в Донбасі, в той час як президент РФ Володимир Путін закликав Порошенко узгодити з бойовиками "особливий статус".

Раніше на сайті українського парламенту 15 липня був опубліковано доопрацьований президентський проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований". Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованого у Верховну Раду 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплено в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня пропонується закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.

Ряд депутатів стверджують, що заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд "продавила" внесення змін "особливого статусу" Донбасу.

Як писав в DT.UA Сергій Рахманін у статті "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в найближчому майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.

Президент України Петро Порошенко вимагав бойовиків відмовитися від проведення самопроголошених місцевих виборів 18 жовтня і 1 листопада.

За прийнятим Верховною Радою законом про місцеві вибори, вибори не відбудуться на частини Донбасу та Криму. Згідно з ним, місцеві вибори повинні відбутися 25 жовтня. Всупереч цьому,бойовики "ЛНР" вирішили "призначити" місцеві вибори на 1 листопада, а "ДНР" - 18 жовтня. Згідно з аргументами бойовиків, проведення виборів в ці дні, навпаки, є виконанням Мінських угод "в односторонньому порядку". У той же час, Мінські угоди передбачають проведення виборів за українським законодавством, у присутності міжнародних спостерігачів, визнаних ОБСЄ.

Також повідомлялося, що вибори в підконтрольному Україні Донбасу пройдуть за рішенням ЦВК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі