З 127 справ, які НАБУ передало в суд, у третини досі не розпочався розгляд

Поділитися
З 127 справ, які НАБУ передало в суд, у третини досі не розпочався розгляд Поки тільки в 29 справах від НАБУ і САП прийняті судові рішення © Facebook/НАБУ
За станом на 31 березня по двох справах до реального покарання у вигляді позбавлення волі засуджено трьох осіб.

В Національному антикорупційному бюро заявили, що у третини серед 127 справ переданих до суду, розгляд по суті досі не почався, а в 48 виробництвах навіть не було підготовчого засідання, повідомляє прес-служба НАБУ.

Наголошується, що деякі справи чекають своєї черги по року-півтора.

"Зокрема, в об'єднаній за рішенням суду справі за фактом нанесення збитків ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" вже більше 15 місяців не призначають підготовче засідання", - поскаржилися в Бюро.

Також, за даними відомства, досі не розпочався розгляд у виробництві за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду Дніпропетровська. Повідомляється, що обвинувальний акт стосовно судді був направлений ще в січні 2017 року. Тобто слухання справи не можуть розпочати вже протягом 14 місяців.

"У виробництві за звинуваченням 8 учасників так званої "газової схеми" також протягом тривалого часу - 10 місяців - не може відбутися підготовче засідання. Так, чергове засідання, призначене на 28 березня, не відбулося у зв'язку з неявкою захисника одного з підозрюваних. Наступне ж призначили за півтора місяці – на 16 травня", - додають у НАБУ.

У відомстві зазначають, що поки тільки в 29 справах від НАБУ і САП прийняті судові рішення.

Більшість судових рішень - це затвердження угод про визнання винуватості за другорядними учасниками корупційних схем.

Так, у 19 справах винесено обвинувачувальний вирок, не пов'язаний з позбавленням волі.

За станом на 31 березня по двох справах до реального покарання у вигляді позбавлення волі засуджено трьох осіб.

У НАБУ відзначили, що винесені вироки можуть стати підставою для повернення в дохід держави коштів і майна, на які під час досудового розслідування накладено арешт.

Тому закликали якнайшвидше створити в Україні Спеціалізований антикорупційний суд у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Нацполіція знищила камеру, яка зафіксувала розмови Чоботаря у справі "рюкзаків Авакова" - ЗМІ. Суддя запевняє, що не знав, про які саме матеріали йдеться.

У квітні 2018 року НАБУ підтвердило, що завершило розслідування стосовно фігурантів цієї справи: сина голови МВС України Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря.

Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі