Європа схвалила введення податку на фінансові операції

Поділитися
Заявлена мета податку - відвернути компанії від спекуляцій на зразок тих, що призвели до світової кризи 2008 року, переключити їх на роботу з реальним сектором з торгівлі між собою. Гроші - близько 57 млрд євро на рік - будуть витрачатися на суспільні інтереси.

На засіданні Єврогрупи у Брюсселі міністри фінансів Євросоюзу дозволили 11 державам з 27 оподатковувати фінансові операції. У числі цих країн ініціатори, Німеччина і Франція, та Італія, Іспанія, Австрія, Португалія, Бельгія, Естонія, Греція, Словаччина і Словенія, що приєдналися до них.

Мова йде про "податок Тобіна", який в кінці 2011 р. запропонував ввести в ЄС міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле. На початку 1970-х американський економіст Джеймс Тобін обґрунтував корисність невеликого податку на операції з торгівлі валютою, щоб скоротити обсяг спекуляцій.

Єврокомісія пропонує ввести податок на фінансові операції в обсязі 0,1% для угод з акціями і облігаціями і 0,01% - для похідних інструментів. Він повинен приносити близько 57 млрд євро на рік у цілому по ЄС і 10 млрд євро в перерахованих 11 країнах, пишуть "Ведомости" з посиланням на The Wall Street Journal.

Заявлена мета податку - відвернути фінансові організації від безвідповідальних спекуляцій на кшталт тих, що призвели до світової кризи 2008 р., переключити їх на роботу з реальним сектором з торгівлі між собою, забезпечивши ефективний розподіл ресурсів. Гроші будуть витрачатися на суспільні інтереси.

"Це надзвичайно важливий і позитивний прорив, велика віха в історії світової податкової системи", - сказав Альгірдас Шемета, комісар ЄС з податкової політики, після того, як міністри ухвалили схему. Країни, що одержали дозвіл, можуть застосовувати цей податок з січня наступного року, якщо уряди швидко погодять деталі, додав він. "Якщо країни-учасники проявлять політичну волю, щоб обговорити це швидко, то, можливо, він зможе набути чинності з 1 січня 2014 р.", - сказав Шемета.

Великобританія, стурбована майбутнім Лондона як світового фінансового центру, утрималася від голосування поряд із Люксембургом, Чехією та Мальтою, повідомив представник ЄС, який брав участь у засіданні. Одинадцять країн, що голосували, скористалися положенням Євроконституції про "групову співпрацю", яке дозволяє приймати важливі рішення мінімум дев'яти країнам без одноголосного схвалення. Після сьогоднішнього рішення Єврокомісія висуне нову пропозицію про податок, яка, якщо його схвалять, буде означати, що податок буде введений протягом найближчих місяців.

Критики кажуть, що такий податок не може правильно працювати, якщо його не ввести у світовому масштабі або хоча б у всій Європі. "Ми зможемо швидко завпровадити його", - заперечує Бенуа Амон, чиновник з французького міністерства фінансів, присутній на засіданні.

Критики також кажуть, що податок може призвести до нового конфлікту в Європі, де 17 країн, що використовують євро, намагаються поглибити зв'язки, щоб підтримати валюту. Окрім того, зростає ризик того, що Великобританія може навіть залишити ЄС. !zn

Читайте також:

ЄС посилить пильність щодо клієнтів банків в рамках боротьби з відмиванням грошей

Ухилення від сплати податків прирівняють до злочинів з відмивання грошей

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі