Єврокомісія схвалила звіт: Україна готова до скасування віз

Поділитися
Єврокомісія схвалила звіт: Україна готова до скасування віз Жан-Клод Юнкер озвучить позитивні висновки щодо безвізового режиму ЄС для України найближчим часом
Найближчим часом голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер озвучить позитивні висновки щодо безвізового режиму ЄС для України.

Європейська комісія у п'ятницю остаточно прийняла шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації.

У розпорядженні "Європейської правди" є фрагменти цього документа, який зараз готується до публікації. Звіт був схвалений на засіданні колегії ЄК 18 грудня.

"Беручи до уваги підсумки моніторингу і звітності, що проводилася після початку безвізового діалогу в жовтні 2008 року, Комісія вважає, що Україна виконала всі критерії, встановлені з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ", - йдеться у висновках "безвізового звіту" ЄК.

В документі підкреслюється, що надання Україні безвізового режиму стало можливим завдяки особливим політичним відносинам Києва і Брюсселя.

"Беручи до уваги відносини України і ЄС, Єврокомісія на початку 2016 року подасть (Раді ЄС) законодавче пропозицію про зміну регуляції 539/2001", - підсумовує ЄК. У згаданій регуляції ЄС встановлюється перелік країн, громадяни яких не потребують візи для в'їзду в усі країни Євросоюзу, окрім Великобританії та Ірландії.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що найближчим часом голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер озвучить позитивні висновки щодо безвізового режиму ЄС для України. "Тільки що міністр закордонних справ України Павло Клімкін дав короткий брифінг про те, що відбувалося в Брюсселі, і я хотів би привітати з тим, що ми чекаємо офіційного оголошення, публічного заяви пана Жан-Клода Юнкера про те, що Україна виконала всі вимоги щодо введення безвізового режиму для громадян України для поїздок до ЄС", - сказав він, відкриваючи засідання Кабміну у п'ятницю.

Що далі?

Далі Єврокомісія запропонує внести країну в список держав, громадяни яких можуть в'їжджати в Євросоюз без віз на термін до трьох місяців. Потім це пропозиція надійде на розгляд Європарламенту, де виноситься на голосування профільного комітету і пленарній сесії. Паралельно ведуться переговори представників Європарламенту з експертами Ради ЄС, в якому представлені всі країни-члени. Після схвалення документа на пленарній сесії ЄП, він переходить на розгляд Ради ЄС.

Якщо Рада ЄС погоджується внести Україну до списку країн, щодо яких діє безвізовий режим, вносяться зміни до відповідного регламент Євросоюзу. Європарламент і Рада ЄС приймають цей регламент, після чого він публікується в Офіційному журналі ЄС. Приблизно через 20 днів громадяни країни зможуть їздити до ЄС без віз. У випадку з Молдавією, яка раніше пройшла аналогічну процедуру візової лібералізації, з публікації доповіді Єврокомісії (15 листопада 2013 року) до набрання безвізового режиму в силу (28 квітня 2014) минуло півроку. При цьому ЄС спочатку поставив умовою безвізового в'їзду наявність у громадян біометричних паспортів.

Читайте також: ЗМІ: Україна на 97% виконала "безвізові" вимоги ЄС

У листопаді Верховна Рада прийняла низку законів, необхідних для безвізового режиму з ЄС, зокрема, заборонила дискримінацію за будь-якою ознакою в сфері праці.

У декларації за підсумками саміту "Східного партнерства" у травні 2015 року в Ризі говорилися, що ЄС надасть Україні безвізовий режим у разі позитивного звіту Єврокомісії, який відбудеться наприкінці 2015 року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом в кінці літа – початку осені 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі