Єльченко закликав переглянути роль вето в роботі Ради безпеки ООН

Поділитися
Єльченко закликав переглянути роль вето в роботі Ради безпеки ООН У Генасамблеї ООН проходить засідання з питань реформування Ради безпеки
Україна просить розширити представництво країн східноєвропейських держав у категорії обраних членів Ради безпеки.

Україна виступає за розширення представництва східноєвропейських держав у Раді Безпеки ООН і поступову відмову від використання "права вето". Про це в понеділок заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час засідання Генасамблеї ООН, присвяченій реформуванню Ради безпеки, передає Укрінформ.

"Ми категорично наполягаємо на тому, щоб принаймні одне додаткове місце було надано Східній групі в категорії обраних членів", - сказав він, підкресливши, що "наша група є однією з найменш представлених серед непостійних членів Ради Безпеки. У нас є лише одне місце для 22 країн-членів ООН".

Єльченко також висловив переконання в тому, що "жодна реформа не буде завершена без серйозного перегляду ролі вето в роботі Ради Безпеки". "Ми виступаємо за припинення "права вето" і рішуче підтримуємо всі ініціативи, спрямовані на обмеження його використання", - заявив представник України.

Постійний член Ради Безпеки, коли він є стороною конфлікту, що розглядається Радою, повинен бути обмеженим у можливості застосування права вето щодо питання, в якому він - зацікавлена сторона, переконаний Єльченко.

Детальніше про необхідність реформування ООН читайте у статті Володимира Єльченка "ООН майбутнього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі