Washington Post: "Чи дозволимо ми Україні померти?"

Поділитися
Washington Post: "Чи дозволимо ми Україні померти?" Захід не поспішає допомагати Україні ні військово, ні економічно. Ілюстрація
Захід не зважає на порушення перемир'я з боку Москви і з невідомих причин не допомагає Україні фінансово.

Українські військові минулого тижня опублікували фото нової військової бази Росії в Донбасі з танками Т-72, бараками для солдатів, системами зв'язку і навіть з плацом. Міжнародні спостерігачі звітують про "посилення інтенсивності" боїв у зоні конфлікту і численні порушення перемир'я.

Трохи згодом Росія зупинила поставки газу в Україну, намагаючись зірвати її спроби запастися енергією на зиму. А у Вашингтоні комісія власників українських бондів, серед яких кілька американських хедж-фондів, чинять опір плану МВФ скоротити український держборг, щоб країна уникнула дефолту.

Українському демократично обраному і прозахідному уряду доводиться мати справу з усім цим самотужки. Про це на сторінках Washington Post пише Джексон Дайл. Канцлер Німеччини Ангела Меркель і її партнери в ЄС надто зайняті кризою в Греції. Президент Барак Обама зосередив свою увагу на угоді з Іраном щодо його ядерної програми.

Західні уряди нічого не зробили для того, щоб запобігти новій військовій авантюрі Росії цього літа чи щоб забезпечити український уряд грошима, необхідними для того, щоб країна вижила ще рік.

"Чи запам'ятаємо ми це літо як те, коли Захід дозволив Україні померти? Здається, так воно і буде", - пише оглядач.

США і ЄС вдають, що в них є стратегія, закликаючи до виконання мінських угод, які Росія підписала у лютому, але ніколи не поважала. Американські чиновники постійно погоджуються з російськими колегами, що війну треба зупинити, а угода повинна бути виконана усіма сторонами. А тим часом, приблизно 9 тисяч російських солдатів на Сході України, існування яких Москва заперечує, продовжують готуватися до нової масштабної атаки.

Аналітики П'єр Вокс і Кетрін Фіцпатрік знайшли дві нові військові бази Росії біля лінії фронту. Серед них і та, яку сфотографували українські військові за допомогою безпілотника. Їхнє місце розташування свідчить про підготовку нападу на місто Маріуполь, яке стало ключем для подальшого просування російських сил на півдні України. Вокс вважає, що атака на місто може початися вже найближчим часом. І з ним згодні деякі інші аналітики, серед яких колишній командувач силами НАТО Веслі Кларк.

Однак всі ці обставини були проігноровані. Держсекретар Джон Керрі досі говорить про мертву мінську угоду. Обама відкинув останнє прохання українського уряду про оборонне озброєння, яке б могло зупинити російську атаку. ЄС продовжив дію своїх санкцій проти Росії, але відмовився реагувати на порушення перемир'я з боку Москви і продовження нарощування військової потужності з її боку.

Обама і Меркель стверджують, що озброєння української армії не зупинить Росію, а спровокує її. Їхня логіка дуже сумнівна: російські аналітики кажуть, що Володимир Путін має причини турбуватися через зростання жертв, які можуть з'явитися через посилення армії України.

У будь-якому разі військові угоди не виправдовують пасивність Заходу на економічному фронті. З усіх точок зору ситуація в Україні жахлива: об'єм виробництва скорочувався на 15% впродовж останніх двох кварталів. Уряд увів жорстку економію, скасувавши великі субсидії на газ і серйозно скоротивши соціальні виплати. На відміну від Греції, Україна, не зважаючи на війну, прийняла дуже жорсткі вимоги МВФ. В цей же час, ЄС, який дав Греції 222 мільярди доларів допомоги, запропонував Україні лише 5,5 мільярдів. А США, які виділили 20 мільярдів доларів на порятунок від дефолту Мексики і 18 мільярдів на відбудову Іраку, надав Україні лише боргові гарантії на 3 мільярди доларів.

Ці незначні суми віддали долю Києва на милість міжнародних кредиторів, в руках яких українські цінні папери на 19 мільярдів доларів. Серед цих кредиторів – Росія, яка володіє бондами на 3 мільярди.

За межами Москви найбільшим власником боргів України є американський хедж-фонд Franklin Templeton Investment, який разом з партнерами відмовляється скорочувати суму українського боргу, попри заклики МВФ і Міністерства фінансів США.

Оглядач вважає, що Україна може зазнати дефолту вже до кінця цього місяця. В кращому випадку це може статися наприкінці вересня, коли їй доведеться виплатити 500 мільйонів доларів боргових зобов'язань. Експерт Андрес Аслунд вважає, що Україні потрібні додатково 10 мільярдів доларів, щоб вижити впродовж наступних двох років. Але вона в кращому випадку отримає половину цієї суми.

Українські лідери, які вважають себе захисниками західної демократії від автократичного режиму Путіна, дивуються, що їм так тяжко добитися підтримки.

"Якщо ми програємо, це буде поразка всього світу", - цитує оглядач прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Але вільний світ, схоже, зайнятий іншими справами. Раніше видання The Economist звертало увагу, що Захід перестав звертати увагу на окупований Крим. Держсекретар США Джон Керрі під час зустрічі з Володимиром Путіним в Сочі теж ні слова не сказав про окупований російськими військами український півострів. Схоже, що питання Криму зникло з порядку денного. У свою чергу, New York Times писав, що Путін чекає, поки внутрішні проблеми України змусять Захід відвернутися від неї. Зруйнована економіка продовжує "тонути": у першому кварталі 2015 року падіння ВВП становило 17,6%, а щоб уникнути дефолту чиновники перебувають у затяжних переговорах з кредиторами, і досі не уклали угоду. Одним з найбільших розчарувань після революції – це те, що Порошенко і Яценюку досі не вдалося виконати обіцянки щодо викорінення повальної корупції. Тому Кремль і зайняв вичікувальну позицію.

Колишній прем'єр-міністр Литви Андріус Кубіліус не розділяє обережне ставлення ЄС і США до питання озброєння українських військових. За його словами, Захід провокує "головоріза" Путіна, зволікаючи з постачанням зброї Україні. Колишній литовський прем'єр погодився з нинішнім президентом своєї країни Далею Грибаускайте, яка назвала конфлікт в Україні "війною проти Європи". На думку Кубіліуса, не виключено, що Росія наважиться напасти на котрусь з країн Балтії, щоб перевірити готовність НАТО захищати своїх членів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі