Волонтер Хоттабич: Ми буваємо такими ж жорстокими до протилежної сторони, як і вона до нас

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Волонтер Хоттабич: Ми буваємо такими ж жорстокими до протилежної сторони, як і вона до нас Волонтер Ілля Лисенко ("Хоттабич")
Український волонтер розповів про "зворотній бік" війни.

Українська сторона може звинувачувати бойовиків в усіх "смертних гріхах", проте варто брати до уваги, що чимало злочинів чинять і українські військові.

Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив український волонтер Ілля Лисенко ("Хоттабич"), чию "Екстрену медичну службу ХОТТАБИЧА" (ASAP RESCUE) добре знають у зоні АТО і яка займається евакуацією поранених.

"Ми багато спілкуємося з людьми, особливо з цивільними. Ми даємо свої машини, коли до нас звертаються з проханням забрати "двохсотих", які перебувають на тому боці. Але ми не їдемо на той бік. Вантаж-200 нам зазвичай вивозять на нульовий блокпост. Ми його забираємо і веземо далі, але це дає нам можливість спілкуватися. У нас уже відбувся розрив шаблонів. Ми можемо звинувачувати ту сторону в усіх смертних гріхах, але не мусимо забувати, що інколи ті ж таки смертні гріхи чинимо самі. Ми кажемо, що на тому боці знущаються з наших військовополонених, інколи повертаючи їх уже кастрованими. Це факт, який наша влада всіляко намагається приховати. І справді, з одного боку, говорити про такі речі - велика моральна проблема. Але це факт. А з іншого - я чудово пам'ятаю літо минулого року, коли принаймні двічі-тричі на місяць мені телефонували люди з проханням знайти цивільних, які проходять наші блокпости. Тобто люди доходили до наших блокпостів і на них же зникали", - розповів Хоттабич.

Читайте також: Група "Крихітка" представила кліп з листуванням українських військових з волонтерами

"Ми буваємо такими ж жорстокими до протилежної сторони, як і вона до нас. Це зворотний бік війни. Не можна залишитися на ній із чистими руками. Не виходить", - каже волонтер.

За його словами, слід брати до уваги ще й те, що серед людей, котрі пішли добровольцями на фронт, - колосальна маса тих, хто не зміг реалізуватися в мирному житті.

"Коли ми увійшли в Дебальцеве, підтримка населення становила 50 на 50. Половина плювала нам у спину, половина чекала нас із розпростертими обіймами. А коли ми залишали Дебальцеве, то дай Боже, щоб населення підтримувало нас на 10%. Ми втратили підтримку, бо держава нічого не зробила, аби населення відчуло: в цій країні є влада, порядок і повага до цивільного населення. Натомість місто отримало військовослужбовців, які постійно бухають, брязкають зброєю і шукають на свій зад пригод. Деякі, відбуваючи на ротацію, обов'язково прихоплювали з собою щось із міста. Наприклад, із заправок щезли бензоколонки. За ніч їх демонтували, а вранці вивозили вкупі з майном підрозділів…", - заявив Лисенко.

Читайте також: Волонтери придбали новий радар для фрегата "Гетьман Сагайдачний"

Нагадаємо, протягом 2015 волонтерською діяльністю займалися 13% українців, свідчить опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Повне інтерв'ю Оксани Онищенко з Іллею Лисенком (Хоттабичем) читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі