Війна в Донбасі виснажує сили України, необхідні для проведення реформ – Die Presse

Поділитися
Війна в Донбасі виснажує сили України, необхідні для проведення реформ – Die Presse Війна і олігархи заважають реформам в Україні. Ілюстрація © Полк "Азов"/Вконтакте
На думку колишнього канцлера Австрії, Києву тяжко провести реформи через олігархів і окупацію індустріального сходу.

Щоб почався економічний ріст в країні, яка перебуває на стадії трансформації, потрібні кардинальні реформи в політичній і правовій системі. Необхідно першим ділом змінити роботу державних установ і системи юстиції. Саме це дозволило Польщі за 25 років перетворитися на розвинену і динамічну економіку. А Україна, яка мала кращі умови і ресурси після розпаду СРСР, не змогла цього зробити.

Про це на сторінках Die Presse пише колишній федеральний канцлер Австрії Вальфганг Шюссель. Він зауважує, що зараз Україна намагається почати провести реформи, які їй потрібні вже давно. Але війна на Сході України "виснажують з країни всі сили". Тому в розпал конфлікту, на його думку, дуже тяжко добитися успішних результатів.

Шюссель нагадує, що індустріальна база України розташована саме в Донбасі, який охоплений війною. Крім того, бойовиків підтримує Росія, ринок якої був місцем реалізації продукції української важкої індустрії. З огляду на це, екс-канцлер зауважує, що для Києва було б важливо відновити економічні зв'язки з Росією. Але два вектори розвитку: російський і європейський – не повинні ставати на заваді один одному в Україні.

Ще одна причина кризи в Україні, на думку Шюсселя, - це зв'язки української політики з великим бізнесом.

"Україна стала заручником олігархів. І поки український уряд буде представляти інтереси великого бізнесу, шансів на проведення реформ мало", - йдеться в статті.

Він також закликає Євросоюз більш масштабно і рішуче допомагати Україні, якщо її політичні еліти наважаться розірвати зв'язки з олігархами. А саме, Києву доведеться регулярно і справедливо обкладати податками їхні доходи і переглянути права на власність, яка була приватизована незаконним шляхом.

Раніше видання Bloomberg писало, що Україні варто зосередитися на реформах і не намагатися грати у геополітику. А президент Петро Порошенко запропонував Більдту, Броку і Маккейну увійти до Міжнародної ради реформ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі