Винні у побиті журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними – НСЖУ

Поділитися
Винні у побиті журналістів у часи Євромайдану лишаються непокараними – НСЖУ За час подій 2013–2014 років через правоохоронців або "тітушок" постраждав 271 журналіст
Справи, які все-таки дійшли до суду, тягнуться роками, періодично закриваються, потім поновлюються після апеляції, зазначили у Національній спілці журналістів.

У період з листопада 2013-го по лютий 2014 року сталося понад 270 інцидентів побиття журналістів, але на п'яту річницю подій Революції Гідності практично відсутні прецеденти покарання за жорстокі побиття представників ЗМІ. Про це повідомляє служба інформації Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

"Показові справи, які брали під особистий контроль найвищі чини правоохоронних органів і представники влади, так і лишилися здебільшого нерозкритими. Ті ж справи, які дійшли до суду, тягнуться роками, періодично закриваються і після апеляції знову поновлюються, – проте результату так само немає: винних не покарано, а журналісти зневірені", – сказав голова спілки Сергій Томіленко.

У НСЖУ нагадали, що протягом чотирьох років розглядається справа нападу на черкаського журналіста Ігоря Єфімова. 20 січня 2014 року його жорстоко побили міліціонери під час "зачистки" блокпоста від активістів. Щодо підозрюваного – заступника командира батальйону - ухвалили виправдувальний вирок. Прокуратура, своєю чергою, встановила прізвища всіх підлеглих підозрюваного та факт побиття саме міліціонерами, але підозру оголосили лише одній людині.

Апеляційний суд у Черкасах підтримав виправдувальний вирок. Лише Верховний Суд навесні 2018 року скасував ухвалу Апеляційного суду, зазначивши, що "апеляційний перегляд кримінального провадження відбувся формально, а ухвалу апеляційного суду не можна визнати законною, обґрунтованою та вмотивованою". Це рішення підтримав представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір.

У спілці також зазначили, що розслідування вбивства журналіста В'ячеслава Веремія під час Євромайдану так само тривало роками. У грудні 2017 року підозрюваному в організації смертельного побиття Юрію Крисіну фактично присудили умовний термін. Згодом, після апеляції, влітку 2018-го Апеляційний суд Києва таки засудив Крисіна до 5 років позбавлення волі.

За даними звіту НСЖУ, за час подій 2013–2014 років від фізичних атак правоохоронців або "тітушок" постраждав 271 журналіст. Найбільше нападів сталося у Києві, Харкові, Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі та в Криму. За цей період також зафіксували 14 нападів на редакції, дев'ять арештів та затримань, 31 випадок погроз фізичною розправою.

Нагадаємо, що раніше у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні заявили про "обмежений прогрес" розслідувань вбивств протестувальників під час Революції Гідності. За даними місії ООН, винними у вчиненні злочинів визнано лише три особи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі