Від Порошенка вимагають термінових заходів для запобігання варварської вирубки лісів

Поділитися
Від Порошенка вимагають термінових заходів для запобігання варварської вирубки лісів За словами Балоги, на Закарпатті винищуються цілі урочища коштовних порід деревини © Андрій Товстиженко, DT.UA
Через несвоєчасність вступу в дію мораторію на Закарпатті винищуються цілі урочища дорогоцінних порід деревини, написав Балога у відкритому листі до президента.

Народний депутат Віктор Балога опублікував відкритий лист до президента України Петра Порошнека з вимогою уберегти українські ліси від "варварського знищення", про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Депутат пояснює, що 9 квітня 2015 Верховна Рада прийняла законопроект №1362, яким на 10 років вводиться мораторій на експорт лісо - та пиломатеріалів в необробленому вигляді. "Цей нормативно-правовий акт, під яким стоїть і мій голос, покликаний дати поштовх для розвитку деревообробної галузі України і уберегти українські ліси від варварського знищення", - йдеться у відкритому листі.

Однак, за словами Балоги, через відверто шулерські дії з регламентом Верховної Ради і Конституцією України, цей закон було підписано президентом лише 8 липня. Тобто, через 3 місяці після відповідного голосування в парламенті.

Згідно з положеннями цього законопроекту, мораторій вступить в дію лише 1 листопада 2015 року, "що виглядає як дембельський акорд для чорних лісорубів".

"Результатом цього є те, що, зокрема, на Закарпатті винищуються цілі урочища коштовних порід деревини. Вся ця варварська діяльність відбувається при мовчазній згоді представників призначеної Вами влади і силових структур", - йдеться в листі.

За словами Балоги, до набрання чинності мораторію залишається трохи більше двох місяців. "Цього часу цілком достатньо, щоб знищити ще не одне урочище і зробити українські Карпати схожими на поверхню Місяця. Тому, звертаюся до Вас, пане президенте, з вимогою дати вказівку працівникам відповідних органів заборонити митне оформлення цінних порід деревини, які вивозяться за кордон", - сказав депутат.

Президенту України ПОРОШЕНКУ П. О. ...

Posted by Віктор Балога on 27 серпня 2015 р.

Повідомлялося, що Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу через три місяці після його прийняття Радою. Через таку довгу паузу на Порошенка 12 червня подали до суду. Ініціаторами позову виступив один з найбільших в Європі виробників шпону "Єврошпон-Смига", а Всеукраїнська асоціація деревообробних підприємств (ВАДЕП) звернулася для спільної участі у цьому процесі.

На думку експертів у сфері міжнародних торговельних відносин, зволікання з прийняттям рішення щодо цього закону пов'язана з тим, що він несе ризики порушення міжнародних зобов'язань України, у тому числі перед Всесвітньою торговельною організацією та ЄС.

Згідно з законом, мораторій вводиться строком на 10 років. Він починає діяти для деревних порід, крім сосни, - вже з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту, що стосується порядку сертифікації, що підтверджує походження лісо - та пиломатеріалів - він набирає чинності через три місяці з дня набрання чинності закону.

Як писало DT.UA статті "Дрова замовляли?", нині у лісах Карпат і Полісся відбувається самовільна, безперервна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків нашій державі, паралельно підриваючи екологічну безпеку, що призводить до непередбачуваних наслідків.

Чималу частку законно й незаконно вирубаного лісу продають на Захід, тобто на експорт. Подальшим вирубкам українських лісів сприяють високі ціни, а також попит на деревину. Вони завдають великої шкоди передусім дубовим лісам. Водночас вирубують дедалі більше хвойних дерев (сосен та ялини) у Карпатах.

При цьому ліс, який вирубують, майже не надходить на підприємства для його подальшої обробки, а цілком і повністю експортується як необроблена деревина. Внаслідок таких дій у країні знищено й зупинено сотні переробних підприємств, зліквідовано тисячі робочих місць, наша держава недоотримує значних сум прибутку й перетворюється на сировинну базу для інших держав.

Зате західні сусіди України - Польща, Словаччина та Румунія - припинили промислове вирубування лісу в Татрах і Карпатах. Більше того, Угорщина, Румунія, Австрія та Словаччина здійснюють державну підтримку придбання української деревини шляхом надання дотацій фірмам, які постачають необроблену деревину в їхні країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі