Венеціанська комісія визнала "референдум" в Криму нелегітимним

Поділитися
Венеціанська комісія визнала "референдум" в Криму нелегітимним
Незважаючи на зауваження російської сторони, Венеціанська комісія ухвалила рішення, яким визнала нелегітимним "референдум" в Криму, оскільки він порушує крім Конституції України ще й базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності і суверенітету суб'єктів міжнародного права.

Венеціанська комісія у п'ятницю, 21 березня, одноголосно прийняла рішення, яким визнала нелегітимним "референдум" в Криму, оскільки він порушує крім Конституції України ще й базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності і суверенітету суб'єктів міжнародного права, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Тільки що відбулося обговорення українського питання на сесії Венеціанської комісії. Незважаючи на зауваження російської сторони, Венеціанська комісія одноголосно ухвалила рішення, яким визнала нелегітимним "референдум" в Криму, оскільки він порушує крім Конституції України ще й базові міжнародні принципи щодо територіальної цілісності і суверенітету суб'єктів міжнародного права", - написав Петренко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Міністр юстиції України наголосив, що також було заслухано висновок Венеціанської комісії щодо відповідності міжнародним стандартам законопроекту РФ про приєднання нових суб'єктів РФ.

"У цьому висновку також було відзначено, що РФ, приймаючи такі рішення, порушує базові міжнародні принципи територіальної цілісності країн. Приєднання тієї чи іншої території можливе тільки за міжнародним договором між двома державами. І ні в якому разі не в односторонньому порядку! А тим більше - з застосуванням військової сили", - написав він.

Петренко зазначив, що в Криму, крім порушень як Конституції і законів України, російською стороною було допущено порушення базових принципів міжнародного права.

"Коли фактично під багнетами автоматів з масовими фальсифікаціями представники РФ намагалися прикрити анексію Криму якимись полуюридическими документами. Це неприпустимо для тих країн, які мають договори про дружбу і заявляють, що вони нібито партнери, як це сказав представник РФ. Партнери і друзі не приходять один до одного з автоматами", - резюмував міністр.

21-22 березня Петренко бере участь у 98-му пленарному засіданні Венеціанської комісії "За демократію через право" у Венеції. !zn

Читайте також:

Держдума РФ схвалила анексію Криму, Жириновський пообіцяв тепер "не вилазити з "Артеку"

Рада прийняла декларацію про боротьбу за визволення України

Президент Вірменії визнав анексію Криму "прикладом реалізації права народів на самовизначення"

Постпред України про заяви Росії на Радбезі ООН: Важко коментувати неправду

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі