В Євросоюзі відреагували на нові дані JIT у справі рейсу МН17

Поділитися
В Євросоюзі відреагували на нові дані JIT у справі рейсу МН17 © persgroep.net
Усі держави закликають в повному обсязі співпрацювати зі слідством у цій справі.

У Євросоюзі знову закликали країни допомагати міжнародному слідству у справі рейсу МН17 задля встановлення винних та притягнення їх до відповідальності. Прессекретарка представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Мая Косьянчич прокоментувала нові дані, оприлюднені Об'єднаною слідчою групою (JIT).

"Я просто нагадаю висновки Європейської Ради, схвалені в жовтні, у яких ЄС ще раз підтвердив свою повну підтримку всім зусиллям з метою встановлення правди, справедливості та відповідальності для жертв збитого МН17 і закликає всі держави співпрацювати в повному обсязі зі слідством у відповідності з резолюцією Ради Безпеки ООН 2166", - сказала вона.

Вчора, 14 листопада, JIT, звертаючись до можливих свідків, констатувала, що отримана інформація вказує на поширення РФ свого впливу на терористичну організацію "ДНР", інтенсивність взаємодії сторін посилилася в першій половині липня 2014 року (перед знищенням літака в небі над Донбасом). Висновки зроблено з телефонних розмов того періоду, які оприлюднили слідчі.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.

19 червня міжнародна слідча група назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ( "Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Крот").

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

Нідерланди також вважають ексбойовика Володимира Цемаха одним з п'яти підозрюваних у справі про катастрофу MH17. 29 червня Цемаха заарештували на 60 діб, але 5 вересня звільнили з-під варти під особисте зобов'язання. 7 вересня його видали Росії в рамках обміну "35 до 35".

Австралія, Нідерланди та низка депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. Перед видачею нідерландські слідчі допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит про видачу Цемаха.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі