В Україні починаються реальні реформи і це погана новина для Путіна – Forbes

Поділитися
В Україні починаються реальні реформи і це погана новина для Путіна – Forbes Реформа патрульної служби в Україні може дати позитивний сигнал українцям. Ілюстрація © Facebook/Арсеній Яценюк
Оглядач пише, що реформа ДАІ пошле правильний сигнал українцям про зміни на краще, заради яких варто потерпіти.

Лише за рік Україна пережила революцію, парламентські і президентські вибори, економічний крах і військове вторгнення Росії. Новий прозахідний уряд намагається водночас зберегти суверенітет і стабільність.

В цей же час, президент Росії Володимир Путін не приховує, що його мета знищити Україну. Він навіть якось заперечував, що це взагалі країна.

"Успішний, гнучкий і демократичний сусід Росії нагадає його виборцям про те, яким став репресивним і жорстоким його режим", - пише на сторінках Forbes оглядач Грег Сателл.

Оглядач нагадує, що під тиском санкцій США і міжнародної ізоляції Путін цілком можливо бореться за своє політичне виживання. І він, очевидно, не може допустити, щоб Україна подала приклад росіянам.

Однак, попри всі труднощі і тиск Путіна, в Україні, схоже, стартують справжні реформи. Сателл нагадує, що український уряд наразі складається з міжнародних технократів, які мали досвід у проведенні реформ чи досягли значного успіху у бізнесі. До успіхів цієї команди оглядач приписує успішні переговори з МВФ про виділення 17,5 мільярдів доларів допомоги, яка разом з кредитами від США і ЄС може досягти 490 мільярдів.

А також нещодавно був представлений проект реформи в енергетичній сфері і проведення приватизації державних підприємств. На думку автора, це правильних хід, оскільки і те, і інше стало потужним джерелом корупції в Україні.

Однак, найголовнішою реформою Сателл називає саме запровадження запланованих змін в дорожній патрульній службі. Він зауважує, що українцям дійсно може не сподобатися, що хтось розкрадає казну державної компанії чи заробляє на хабарах за довідки для охочих відкрити бізнес. Але це не стосується їх в повсякденному житті.

"З іншого боку корумповане ДАІ нагадує щоденно, що система прогнила докорінно. Правоохоронці з низькими зарплатами регулярно зупиняють водіїв і вимагають хабарі, щоб трохи підзаробити. Ефективна реформа в цій сфері пошле потужний сигнал, що зміни насправді відбуваються", - пише оглядач.

Реформу підготувала заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе, яка займала таку ж посаду в Грузії і успішно провела аналогічні зміни в правоохоронних органах. Їхнє втілення профінансував уряд США, а тренування і перевірки проведе команда американських поліцейських зі штату Невада.

Також, згідно з даними Bloomberg, бажання стати дорожніми патрулями в Києві висловили 27 тисяч людей, при тому що вакансій всього 2 тисячі. І це означає, що українці зацікавлені в таких змінах. Всі кандидати повинні мати мінімум середню освіту, водійські права і володіти хоча б однією іноземною мовою. Тим, хто пройде відбір і навчання, обіцяють зарплату в розмірі 500 доларів. У порівнянні з нинішньою платнею на рівні 80 доларів, це серйозне підвищення.

Оглядач пише, що успішне проведення цієї реформи матиме серйозний вплив, як це була в Грузії десять років тому. Більшість економічних змін, які треба запровадити, дуже болючі. Але якщо вирішити проблему повсякденної корупції, українці відчують, що зміни відбуваються і вони варті того, щоб потерпіти.

"Зараз у нас є багато проблем. Немає розслідувань над корупціонерами з минулого уряду. Податкова реформа зайшла в глухий кут. Немає зрушень у питанні скорочення абсурдного регулювання. Грузія зробила це за перші три місяці. А в нас зміни дуже затягнулися. І цим повільним темпам немає виправдання. Але вперше за 20 років все ж таки щось відбувається. Ми дуже поступово рухаємося в бік цивілізованого світу", - прокоментував головний редактор українського видання "Новое Время" Віталій Сич.

Читайте також: Туск: Реформи в Україні - краща відповідь агресорові і пам'ять героям

Американський оглядач пише, що це найбільший страх для Путіна. Якщо Україна піде шляхом Польщі, Балтії і Грузії, росіяни почнуть дивуватися, чому вони лишилися позаду. Тоді в російського президента залишиться лише вибір з двох варіантів: або він посилить репресії, або почне реформувати корумповану Росію. Обидва варіанти створять для режиму Путіна ще більше проблем.

Що ж стосується України, то, на думку оглядача, вона залишила сферу впливу Росії. Оскільки, згідно з результатами останніх соціологічних опитувань, більше українців висловлюються на підтримку зближення із США і вступом в НАТО, ніж за посилення відносин з Росією.

В цей же час, в Єврокомісії вказали керівництву України на повільність конституційної та судової реформ. Віце-президент ЄК привітав зусилля останніх місяців у впровадженні реформ в Україні, однак підкреслив, що багато чого ще потрібно зробити і як можна швидше.

"Свобода, демократія, процвітання мають ціну. Ціною економічного розвитку є структурні реформи. Чим більше ви з ними будете зволікати, тим вище буде ціна", - сказав він.

В цей же час, Кабмін відзвітував про виконання реформ для асоціації з ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі