В реформу прокуратури відпочатку заклали міну уповільненої дії – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В реформу прокуратури відпочатку заклали міну уповільненої дії – експерт Реформа прокуратури стала компромісом між політиками і прокурорами © РБК-Україна
Умови проведення конкурсу прокурорів відпочатку не сприяли повному оновленню прокурорських кадрів, вважає Олександр Банчук.

Реформа прокуратури стала компромісом між політиками і прокурорами
Реформа прокуратури стала компромісом між політиками і прокурорами

Конкурс на посади в прокуратурі не виправдав надій значної частини суспільства на оновлення прокурорських кадрів. Адже в процес реформування відпочатку заклали міну уповільненої дії. Реформа прокуратури стала компромісом між політиками і прокурорами, де відсутні необхідні для українського суспільства радикальні зміни. Таку думку висловив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук у своїй статті для DT.UA.

"Згідно з проміжними результатами другого етапу конкурсу, в переважній більшості випадків (78%) претендентами на посади керівників місцевих прокуратур стали теперішні працівники прокуратури. Хоча спочатку більшість заявників на участь в цьому конкурсі становили саме зовнішні кандидати - юристи не з системи прокуратури", - пише він.

Це пояснюється такими причинами як проведення конкурсу в літній період, низький рівень посади, вимога п'яти років стажу в юридичній сфері при окладі в 2-3 тисячі грн.

"Не всі фахівці-юристи - адвокати, юрисконсульти, помічники суддів, інші фахівці в галузі права - хотіли проходити конкурс в найнижчу ланку прокуратури. Адже вони прекрасно розуміють, що над ними, у вищих прокурорських кабінетах, залишаться на своїх посадах старі кадри, і знизу їм буде дуже важко змінити цю систему. Таким чином, умови проведення конкурсу прокурорів спочатку не сприяли повному оновленню прокурорських кадрів", - наголошує Банчук.

Читайте також: ЄС відмовив Україні у фінансуванні антикорупційної прокуратури – ЗМІ

Таким чином, за словами експерта, з 7800 посад у міських, міськрайонних, районних прокуратурах пропонується залишити 6200, тобто мова йде про скорочення 20% прокурорів на місцевому рівні. "Це позитивно для системи, однак таке скорочення не залишає можливості для поповнення органів прокуратури новими кадрами ззовні", - підсумовує він.

Детальніше про процес реформування прокуратури читайте у статті Олександра Банчука Прокуратура зі старим обличчям: чому не сталося бажане оновлення? У свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі