В Харкові через страх перед вторгненням Росії мріють про стіну, як в Ізраїлі – The Independent

Поділитися
В Харкові через страх перед вторгненням Росії мріють про стіну, як в Ізраїлі – The Independent Активісти в Харкові хочуть стіну на кордоні з РФ, як між Ізраїлем і Палестиною. Ілюстрація © facebook.com/yatsenyuk.arseniy
Чиновники кажуть, що загорожа, яку будують на кордоні, повинна стримати наступ Росії, але активісти не вірять в її ефективність.

На околицях українського міста Харків білборди на узбіччі нагадують мешканцям про покарання за підтримку сепаратизму: ув'язнення на термін від п'яти до семи років.

А за кілька кілометрів на північ від міста розташовані нещодавно викопані траншеї, покликані захистити Україну від наступу танків і передислокації тяжкої артилерії. Ще трохи далі розташовані інші фортифікаційні споруди: дротовий паркан, траншеї, протитанкові засоби, які простягаються вздовж кордону України з Росією. Все це частина проекту "Стіна".

Про це сьогодні пише видання The Independent, додаючи, що вище описані обставини – це реальність, в якій живуть українці в містах поблизу кордону з Росією. Видання нагадує, що в Донбасі нині триває хитке перемир'я, під час якого Москва продовжує перекидати бронетехніку на території, захоплені проросійськими терористами.

А недовіра до Москви зросла ще більше після того, як був опублікований звіт загиблого російського опозиціонера Бориса Нємцова, який зібрав докази про участь армії Росії у неоголошеній війні з Україною. Хоча Володимир Путін заперечує військове втручання російських військ.

Прихильники українського проекту "Стіна" вважають, що потрібно зміцнити "діряві" східні кордони України, які дозволили Москві легко перекинути війська і бронетехніку в Донбас. Також є сподівання на те, що споруджена стіна дозволить підвищити рівень захисту у разі можливого наступу Росії у майбутньому.

Видання нагадує, що Держсекретар США Джон Керрі вчора сів за стіл "відвертих" переговорів з Володимиром Путіним у Сочі, обговорюючи завершення конфлікту в Україні. Але в Харкові все ще бояться за своє майбутнє.

В лютому минулого року в місті пройшли найбільш масштабні проросійські мітинги, на яких закликали не коритися владі в Києві. Тоді багато хто побоювався, що Харків теж стане жертвою сепаратистів. Тепер же місто не впізнати. Пам'ятника Володимиру Леніну на площі Свободи, біля якого збиралися проросійські демонстранти, був повалений ще у вересні. Проросійські демонстрації, на яких збиралися тисячі людей, тепер дуже маленькі і проходять під пильним наглядом міліції. А багатьох правоохоронців, пов'язаних з російською розвідкою, звільнили і замінили іншими лояльними до Києва людьми.

В цей же час, ситуація в Харкові лишається напруженою і мілітаризованою після нещодавніх атак терористів. Крім того, мешканці міста нервують через те, що кордон з Росію розташований всього за 30 хвилин їзди автомобілем.

"Стіна потрібна як для оборони, так і для безпеки. Головна її оборонна роль полягає в тому, щоб виграти час для перегрупування військ. У нас є багато секретних карт в рукаві, і ворог повинен розуміти, що краще нас не чіпати", - прокоментував голова обладміністрації Харкова Ігор Райнін.

В цей же час, провладний активіст і член місцевої самооборони В'ячеслав Дуда вважає, що траншеї і паркан з дроту не ефективний.

"Нам потрібна стіна на зразок тією, що стоїть між Палестиною і Ізраїлем. Ця нікого не зупинить", - побоюється він.

Дуда брав участь у поваленні пам'ятника Леніна в Харкові. І проросійські терористи не залишили це поза увагою. В грудні вони підірвали меблеву крамницю Дуди. Тепер він носить з собою військовий ніж, коли разом із загонами самооборони патрулює вулиці Харкова.

"Зараз не час бути толерантним до ворогів, інакше вороги нас прикінчать", - прокоментував Дуда.

Губернатор Райнін звинувачує спецслужби Росії у організації терактів у Харкові.

"У нас є докази того, що терористи пройшли підготовку у Білгороді, Ростові і Тамбові. Є підстави вважати, що ці тренування проводила ФСБ", - сказав чиновник.

При цьому він відзначає, що в Харкові проросійські сентименти тепер значно на нижчому рівні, ніж були раніше. І про "Новоросію" в місті мріють від сили 8% населення. Тим часом, заходи безпеки в місті на кордоні з Росією були посилені з березня. Однак гарантувати повний захист від можливого вторгнення Росії ще не можна.

Раніше видання Newsweek писало, що Захід повинен збудувати нову "Берлінську стіну" навколо Донбасу. ЄС і США повинні змінити своє ставлення щодо України. Видання цитувало журналістку Ен Еплбаум, яка писала: "Збудуйте нову Берлінську стіну навколо Донбасу у вигляді демілітаризованої зони і ставтеся до решти України, як до Західної Німеччини". Київ не може вистояти самостійно проти агресії Москви. Тому йому необхідна підтримка Європи і США у захисті тих територій країни, які він контролює.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі