В 2018 році через окупаційний режим у Криму померло шість осіб — правозахисник

Поділитися
В 2018 році через окупаційний режим у Криму померло шість осіб — правозахисник Одна людина зникла безвісти © primechaniya.ru
Більшість жертв окупаційного режиму були кримськими татарами.

Через дії окупаційного режиму на Кримському півострові в 2018 році померло шестеро людей, ще один зник безвісти, повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв. За його словами, чотири жертви окупаційного режиму - кримські татари.

"За 2018 рік в Криму зафіксовано шість жертв окупаційного режиму, четверо з яких - кримські татари. Ще одна людина пропала без вісті", - повідомив Барієв на прес - конференції в Києві.

Він додав, що трьох людей знайшли повішеними у слідчих ізоляторах анексованого Криму, одного знайшли з перерізаним горлом. Барієв зазначив, що згідно інформації так званого "УФС виконання покарань по Криму і Севастополю" у СІЗО-1 Сімферополя у березні-квітні минулого року троє заарештованих покінчили життя самогубством. Ще один чоловік завдав собі різану рану на шию.

"Інформація може відрізнятися. Ми не маємо жодних доказів, що це самогубство чи вбивство. Але при всьому тому, що є зафіксований факт, що люди перебували в СІЗО, і в СІЗО їм не забезпечена безпеки життя", - розповів Барієв.

Згідно з даними кримськотатарського ресурсного центру, в минулому році окупаційна влада Криму провела на території півострова 92 обшуки, 128 затримань, 152 допита і 206 арештів. Крім того, правозахисники в 2018 році зафіксували 492 порушень права на справедливий суд, а також 57 випадків порушень на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я (погіршення здоров'я політв'язнів) та 50 етапувань.

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея ООН грудня, ухвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". В ній поіменно згадуються політв'язні Кремля Олег Сенцов, Володимир Балух і Емір-Усеін Куку.

Проект відповідної резолюції ініційовано Україною, його підтримали 65 країн. У ній ООН висловлює глибоке занепокоєння повідомленнями про порушення російськими окупантами прав людини в анексованому Криму.

Зокрема, тортури та "вибивання" свідчень у політично вмотивованих справах, що тривають від початку окупації українського півострова РФ у 2014 році, переслідування українських і кримськотатарських активістів, зникнення мешканців Криму, позасудові вбивства, переслідування релігійних меншин, обмеженням свободи совісті та свободи слова.

Усі факти порушень окупантами прав людини на анексованому українському півострові засуджуються, окремо наголошується на тому, що Росія не виконала вимоги попередніх аналогічних резолюцій, до того ж, ситуація лише погіршилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі