Українського моряка Терещенко тримають у холодній аварійної камері "Лефортово" - Денісова

Поділитися
Українського моряка Терещенко тримають у холодній аварійної камері "Лефортово" - Денісова Росіяни помістили Терещенка до аварійної камери без гарячої води і не дають йому спілкуватися з сім'єю © Цензор.нет
Моряк не отримує листів від близьких, які пишуть йому кілька разів на тиждень.

Старший матрос буксира "Яни Капу" Володимир Терещенко, який потрапив у полон до росіян, перебуває в аварійній камері в старому корпусі московського СІЗО "Лефортово". У камері холодно і немає гарячої води, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. При цьому росіяни стверджують, що умови утримання українських військовополонених моряків є прийнятними.

"У листі, який я отримала від Тетяни Москалькової 26 грудня 2018 року, йдеться про двомісні чисті й нещодавно відремонтовані камери, де є холодильник, телевізор і рукомийник із гарячою водою. Ці умови зовсім не схожі на ті, в яких знаходиться наш моряк", - написала Денісова на своїй сторінці в Facebook ввечері в понеділок, 28 січня.

Вона також звернула увагу, що Терещенко досі не отримав жодного листа від рідних, хоча вони пишуть йому по кілька разів на тиждень. Дзвонити сім'ї моряку забороняють.

У зв'язку з цим Денісова повідомила російській уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій і раднику президента РФ Михайлу Федотову про грубі порушення прав українського військовослужбовця, закликавши їх перевірити умови тримання військовополонених, перевести Терещенко до іншої камери і дати йому можливість спілкуватися з сім'єю.

"Попросила посприяти в проведенні перевірки умов тримання українських моряків. У разі, якщо ці умови не відповідають обумовленим раніше - перевести Володимира Терещенка до іншої більш облаштованої камерм. І, звичайно, надати йому можливість здійснення телефонних дзвінків і отримання листів від рідних. Чекаю на реакцію!", - підсумувала вона.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі