Українськими "політичними комедіями" вкрай легко управляти ззовні за допомогою "корисних ідіотів" – психолог

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українськими "політичними комедіями" вкрай легко управляти ззовні за допомогою "корисних ідіотів" – психолог Політичні скандали в Раді більше нагадують комедійний серіал
Українські політичні драми в більшості своїй – суміш бурлеску, балагану і буфонади, а політичне життя перетворюється в легко керовану ззовні комедію.

Політичні перипетії в Україні все більше набувають комедійного характеру, з боку виглядаючи, немов пародія на справжню політику, і навіть вбудовування України у систему чвар між основними політичними партіями США – Республіканської та Демократичної – немов пародіює участь країни у світовій політиці.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише соціальний психолог Олег Покальчук. На думку автора, ситуація, що склалася, небезпечна для України, оскільки дає хорошу можливість для маніпуляцій нашим політикумом за допомогою перетворення політичного процесу на неприкритий балаган.

"Проблема в тому, що такими українськими комедіями дуже легко управляти ззовні з допомогою "корисних ідіотів", перетворюючи їх відповідно до чужої потреби на трагедію. Можливі консервативні макрорегулятори майбутньої кризи самодискредитувалися через "армію, мову, віру". Можливі ліберальні - неприйнятні для вже підстаркуватого (зокрема й душею) масового електорату. А силові макрорегулятори просто ще не відросли, перебувають у пубертатному періоді", - пише Покальчук.

При цьому у Києва, зазначає автор, стало значно більше важелів для контролю соціально-політичної ситуації, однак чи зуміє він їх застосувати, – це велике питання.

"Природа соціальних криз така, що вони виникають не в період стагнації, коли взагалі нема за що змагатися. А в процесі поліпшення ситуації, коли виникає перспектива прибутку або підвищення статусу для кожної з чотирьох груп" – пише автор.

Читайте також: У Франції через протести "жовтих жилетів" урізали день відкритих дверей в держустановах і музеях

Детальніше про те, чому серед прошарку української інтелігенції переважає потяг до "радянського минулого" та чи є можливість подолати глибоку соціальну кризу в країні, читайте в матеріалі Олега Покальчука "Назад в УРСР" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі