Українські військові досі не отримали обіцяний рік тому новий бронетранспортер

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські військові досі не отримали обіцяний рік тому новий бронетранспортер "Дозор-Б" (на фото) виявився довгобудом © Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені А. А. Морозова
Терміни відсуваються, а реально є лише пробний зразок, який зламався на випробуваннях, і десяток незварених корпусів.

Українська армія, не дивлячись на обіцянки перших осіб держави, ще не отримала на озброєння новий розрекламований ними бронетранспортер "Дозор-Б".

Більше того, перспективи того, що хоча б якась кількість цих машин з'явиться у розпорядженні військових до кінця року, виглядають примарними, пише у статі на DT.UA Оксана Загакайло.

Олександр Турчинов, тоді верховний головнокомандувач, ще на початку червня 2014-го обіцяв, що ЗСУ та Нацгвардія скоро отримають 200 таких бронетранспортерів. У лютому вже цього року заступник концерну "Укроборонпром" Сергій Пінькас запевняв українських вояків озброять "Дозорами" вже в березні. Днями він переніс цей термін до кінця літа.

Реально ж на Львівському бронетанковому заводу для виготовлення цих бойових машин зроблено мало, відзначає автор. 3 жовтня на президент Петро Порошенко випробовував міцність броні "Дозора-Б" кулеметною кулею 7.62 мм ц і похвалив завод за якісну роботу (хоча самі працівники відзначають, що куля лишила вм'ятину на незагартованій броні).

"Пробний зразок начебто завершений на початку 2015 р. Зараз він стоїть на заводі. Працівники перехрестили його на "Позор". Вони ж розповіли нам, що прикордонники їздили на "Дозорі-Б" на автодромі. Машина на завод своїм ходом не повернулася", - йдеться у статті.

На заводі запустили виготовлення десяти "Дозорів-Б", однак ще навіть не зварені корпуси всіх машин.

"На даний час державне підприємство "Львівський бронетанковий завод" вже виготовило першу партію ТКБМ "Дозор-Б", які військові мають узяти на озброєння. Перенесення строків виготовлення цих бронетранспортерів відбулося через відсутність відповідної дозвільної документації в Німеччині, що унеможливило постачання до України двигунів Deutz, якими комплектують ТКБМ "Дозор-Б"", - пояснили в свою чергу в "Укробронпромі".

За інформацією DT.UA, питання постачання двигунів досі не розв'язане.

У квітні директор ЛБТЗ Олександр Остапець заявляв, що до кінця року підприємство, можливо, виготовить до 100 "Дозорів".

"А вже 28 травня Остапець у розмові з нами сказав, що незабаром підписуватиме контракт на виробництво 40 одиниць техніки. Але не до липня, а до кінця року. Причина, за його словами, продовження терміну – відсутність вчасного фінансування", - йдеться у статті.

"Ви вірите, що на початку 2016 р. українські захисники отримають бодай 40 бойових машин "Дозор-Б" виробництва Львівського бронетанкового заводу, хоча їм ще торік в. о. верховного головнокомандувача пообіцяв 200?" - запитує автор.

Більше про те, як оснащення українських військ стає темою для піару та про те, як Порошенко у грудні передавав українським військовим небоєздатну техніку читайте в статті "Зміцнення" обороноздатності.

Сьогодні, 13 червня, стало відомо, що директор Львівського бронетанкового заводу (ЛБТЗ, входить до складу держконцерну "Укроборонпром") Олександр Остапець звільнений із займаної посади за "зрив виробничих графіків".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі