Україні потрібно виробити правила знаходження ЗМІ на окупованих територіях Донбасу - Климпуш-Цинцадзе

Поділитися
Україні потрібно виробити правила знаходження ЗМІ на окупованих територіях Донбасу - Климпуш-Цинцадзе Климпуш-Цинцадзе: дискусія про те, що акредитація в терористичних організацій є порушенням принципів журналістики – це "псевдо-патріотична позиція" © bank.gov.ua
Віце-прем'єр сподівається, що європейські та світові партнери України "зрозуміють і приймуть" єдині правила знаходження ЗМІ на окупованому Донбасі.

Віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що ситуація з публікацією сайтом "Миротворець" списків журналістів, які отримали акредитацію в так званій "ДНР", повинна стати приводом для вироблення правил знаходження ЗМІ на окупованій території України.

"Ми повинні з боку держави вибачитися перед журналістами, які відповідально, чесно та об'єктивно висвітлюють там події. Але (з моменту скандалу з публікацією списків – ред.) більш чітко говорити про правила держави, як ми бачимо, правила освітлення ситуації на цій території", - сказала віце-прем'єр.

Вона також зазначила, що отримувала сигнали занепокоєння з приводу цієї ситуації від міжнародних партнерів України та світових ЗМІ.

"Я сама отримала певну кількість повідомлень, дзвінків від наших друзів з-за кордону, які, дійсно, з перших днів об'єктивно висвітлювали ситуацію в Україні на території, яка з перших днів було зрозуміло, що вона окупована... які були занепокоєні тим, що їхні дані опинилися у відкритому просторі, і, очевидно, тих людей, які були нашим голосом за кордоном", - повідомила віце-прем'єр.

Віце-прем'єр також сподівається, що європейські і світові партнери України "зрозуміють і приймуть" єдині правила знаходження ЗМІ на окупованому Донбасі. "І я сподіваюся, що друзів ми не втратимо", - додала вона.

Климпуш-Цинцадзе вважає, що дискусія про те, що акредитація в терористичних організацій є порушенням принципів журналістики – це "псевдо-патріотична позиція". "На жаль, життя не є чорно-білою" - сказала вона.

Раніше в суботу глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що публікація на сайті "Миротворець" даних іноземних журналістів, які працювали на окупованому Донбасі і отримали акредитацію невизнаних влади, зашкодить репутації України.

Напередодні центр "Миротворець" опублікував оновлений список журналістів, акредитованих для роботи в терористичній організації "ДНР".

Серед фігурантів списку – 2082 людини – російські журналісти, 1816 – журналісти інших країн. Всі інші співробітники ЗМІ, зазначені в базі даних, за словами волонтерів – це місцеві, проросійськи налаштовані маргінали.

Читайте також: Сайт "Миротворець" продовжує збирати дані про терористів і їх помічників

Нагадаємо, 19 травня волонтери центру "Миротворець" прийняли рішення про відновлення роботи свого інтернет-ресурсу, раніше закритого у зв'язку зі скандалом з приводу публікації на ньому особистих даних журналістів, акредитованих у "ЛНР" та "ДНР".

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" у зв'язку з оприлюдненням особистих даних співробітників ЗМІ закликала українську владу невідкладно притягати до відповідальності осіб, які оприлюднили особисті дані українських і зарубіжних журналістів

11 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу у зв'язку з фактом оприлюднення в інтернеті персональних даних журналістів, акредитованих у так званих "ЛНР" і "ДНР".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі