Україна "затоплює" США хвилею інтелекту, втрачаючи найцінніших працівників

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна "затоплює" США хвилею інтелекту, втрачаючи найцінніших працівників Кваліфіковані українці продовжують їхати працювати за кордон.
На даний момент збільшується кількість магістрів, що виїжджають з України до США. Кількість бакалаврів, навпаки, дещо зменшується.

Незважаючи на те, що за останні 10 років кількість українських мігрантів в Америку значно зменшилася, Україна все одно продовжує втрачати цінних і активних робітників. 45% мігрантів з України до США у віці 25-44 роки - з вищою освітою.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів відомий американський соціолог і демограф українського походження - професор, дослідник Центру славістичних, євразійських та східноєвропейських досліджень Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл Олег Воловина.

За його словами, в цілому вікова структура мігрантів така: більшість - це люди молодого і середнього віку, понад половина - у віці 25-44 роки, віком до 25 років виїжджають значно менше. При цьому, серед вікової категорії 45-64 роки виїжджають - 36%, а серед тих, кому за 65 років і старше, - 13%.

Читайте також: Новий президент Могилянки подумає, чи брати далі гроші в Ахметова

Воловина також зазначає, що збільшується кількість магістрів, що виїжджають з України в Америку. Кількість бакалаврів, навпаки, дещо зменшується, а кількість докторів наук тримається на одному і тому ж рівні.

"Останнім часом серед мігрантів з вищою освітою 5% - докторів наук, 55% - бакалаврів, 32% - магістрів і 7% - професіоналів (під професійним дипломом американці розуміють фахівців окремих напрямів - ZN.UA)", - розповідає Воловина.

У цілому ж, за його даними, 63 тис. українців (20,5% всіх українців в Америці - ZN.UA) - з вищою освітою. До того ж відсоток людей з вищою освітою у четвертій хвилі міграції трохи нижчий за відсоток людей не-четвертої хвилі, але значно вищий за відсоток людей з вищою освітою серед всіх американців.

"Багато мігрантів четвертої хвилі з дипломом доктора наук працюють в університетах, дослідних інститутах, комп'ютерній індустрії, у сфері охорони здоров'я. Але багато бакалаврів з України працюють в якості обслуговуючого персоналу та некваліфікованих робітників", - продовжує дослідник.

Читайте також: Кабмін ліквідував інститут при Міносвіти, який був джерелом корупції

Так само він зазначає, що найкраще влаштовуються українці з докторським ступенем. 599 четвертої хвилі українських мігрантів є професорами університетів, там же працюють 145 вчених у сфері природничих наук. Математики, інженери-електрики, фахівці з астронавтики - це професіонали найвищого рівня. Всі вони займають провідні місця в американському суспільстві.

Повну версію інтерв'ю про міграцію українців в США та їхнє подальшого життя в Америці читайте у свіжому випуску газети "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі