Україна потрапила у групу країн з високим показником ефективності боротьби зі змінами клімату

Поділитися
Україна потрапила у групу країн з високим показником ефективності боротьби зі змінами клімату Україна робить кроки по клімату повільно, але вірно © Naked Science
Україна увійшла до першої двадцятки рейтингу з майже 60 країн

Україна піднялася на один пункт у рейтингу ефективності боротьби зі змінами клімату, який проводили відповідні зарубіжні організації, і потрапила в групу країн з високим показником ефективності.

Україна посіла 17 місце серед 58 країн світу в рейтингу, який показує індекс ефективності боротьби зі змінами клімату-2020. Про це йдеться у звіті NewClimate Institute, Germanwatch і Climate Action Network, передає 112.

Як повідомляється, Україна потрапила у групу країн з високим показником ефективності. Вона отримала 60,09 балів зі 100. Торік Україна посідала 18 місце.

У звіті позитивно оцінили створення Міністерства енергетики та охорони навколишнього середовища. Екологи вважають, що такі зміни мають потенціал до поліпшення кліматичної політики країни.

Поруч з Україною у рейтингу стоять Швейцарія і Франція на 17 і 18-му місцях відповідно.

Наголошується, що жодна з країн не зробила достатньо для запобігання змін клімату.

Четверте місце зайняла Швеція з 76,28 балами, п'яте - Данія з 71,14 балами, а шосте - Марокко з 70,63 балами.

Антилідер рейтингу стали США і Саудівська Аравія на 61 60 місці відповідно.

Оцінка країни складається з обсягу викидів парникових газів, рівня розвитку відновлюваної енергетики, рівня споживання електроенергії, загальних запасів первинної енергії, спільної зовнішньої та внутрішньої політики в сфері протидії змінам клімату.

Керівництво Європейського Союзу залишилося незадоволеним результатами 25-й конференції ООН зі змін клімату, але сподівається, що наступного року лідери держав представлять довгострокові стратегії скорочення викидів.

"Викликає розчарування те, що після багатьох років напруженої роботи, особливо протягом останніх двох тижнів, ми не змогли дійти згоди щодо статті 6 про стимули для скорочення викидів зараз і в майбутньому, не підриваючи цілісності навколишнього середовища", - йдеться в спільній заяві Єврокомісії і фінського головування Ради Євросоюзу, поширеній увечері в неділю, 15 грудня.

При цьому Єврокомісія дипломатично зазначила, що учасники конференції наблизилися до Угоди як ніколи раніше, що може стати основою для майбутнього консенсусу.

Особливу стурбованість у Єврокомісії викликала відсутність згоди щодо прозорості, незважаючи на виняткову важливість цього питання для виконання Паризького кліматичної угоди.

Укладачі заяви нагадали, що на саміті ЄС в Брюсселі в п'ятницю було представлено "Зелений пакт для Європи" - дорожню карта включення кліматичних дій в усі напрямки своєї політики. Члени ЄС зобов'язалися досягти кліматичної нейтральності Євросоюзу до 2050 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі