Україна посіла четверте місце в світі за кількістю внутрішніх переселенців

Поділитися
Україна посіла четверте місце в світі за кількістю внутрішніх переселенців Згідно з даними закордонних аналітиків, в Україні налічується 1,7 млн внутрішньо переміщених осіб
У 2015 році статус внутрішньо переміщених осіб в Україні отримали майже мільйон осіб.

У 2015 році Україна посіла четверте місце в світі за кількістю зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, опинившись в даному рейтингу серед таких країн як Сирія, Ємен, Ірак та Нігерія. Про це свідчать матеріали опублікованого 11 травня звіту Моніторингового центру з питань внутрішньо переміщених осіб (IDMC) та Норвезької ради з проблем біженців (NRC).

Згідно з оприлюдненими даними, серед лідерів за масштабами внутрішнього переселення в 2015 році аналітики назвали такі країни як Ємен (понад 2 млн чоловік), Сирія (приблизно 1,3 млн чоловік) Ірак (понад 1 млн осіб), Україна (близько 950 тис. осіб) та Нігерія (понад 700 тисяч осіб).

Станом на 31 грудня 2015 року в світі налічувалося 40,8 млн осіб, які покинули своє місце проживання через конфлікти та насильство, перемістившись у більш безпечні регіони своїх країн. В дане число входять 1,7 млн українських переселенців.

Як зазначила керівник IDMC Олександра Білак , подані в доповіді дані покликані звернути увагу на ряд гуманітарних викликів, пов'язаних з глобальною кризою внутрішнього переселення.

"Це також підкреслює кричущу відсутність політичних рішень з переселення та являє собою важливий сигнал для національних урядів і тих, хто формує глобальну політику", - цитує її слова the Guardian.

Як повідомлялося раніше, станом на 14 вересня за даними Міністерства соціальної політики України, кількість зареєстрованих переселенців в Україні становить один мільйон 483 тисячі 119 внутрішніх переселенців з Донбасу та Криму.

Між тим, офіційна цифра дуже занижена - вважають волонтери. Адже ці дані враховують лише тих, хто має документ про те, що він переселенець. А вона є далеко не у всіх, пише в статті для ZN.UA Оксана Онищенко. Хтось не може її отримати. Хтось не хоче, тому що держвиплати переселенцям мізерні (442 грн або 884 грн щомісяця, але лише протягом півроку), і муки, які супроводжують їх одержання, того не варті.

Детальніше про становище переселенців в Україні читайте у статті Не помічати - простіше. Влада перевірить переселенців Оксани Онищенко для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі