Україна опустилася на кілька позицій в рейтингу паспортів світу

Поділитися
Україна опустилася на кілька позицій в рейтингу паспортів світу
Проте при цьому вона займає досить високу позицію в цьому рейтингу.

Україна втратила кілька позицій в рейтингу паспортів
Україна втратила кілька позицій в рейтингу паспортів
yourcountry.com.ua
Україна втратила кілька позицій в рейтингу паспортів, опустившись на чотири пункти в Індекс паспортов світу швейцарської консалтингової компанії Henley & Partners, оцінює їх за кількістю країн, які можна відвідати без віз.

До 2017 року, коли запрацював безвізовий режим з ЄС, Україна займала 99 місце в рейтингу. Через рік український паспорт вже увійшов до топ-40, але в середині 2019 року опустився на 44 місце, повідомляє Кореспондент.

За заявою укладачів, Індекс громадянств світу намагається дати максимально об'єктивну оцінку цінності і привабливості громадянств різних країн. Саме громадянств, а не країн, тому що на можливості людини впливають не тільки умови життя в країні, де він народився, але і доступність переїзду в інші держави і пересування по світу в цілому.

Експерти Henley & Partners склали рейтинг на основі аналізу зовнішньополітичних, економічних і соціальних факторів, виходячи з яких поставили паспорти за рівнем загальної привабливості.

В середині 2019 року перше місце в Індексі займають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Ще три місяці тому з ними на одній сходинці стояла Південна Корея. Тепер республіка ділить друге місце разом з Німеччиною і Фінляндією (187 країн).

Цікаво, що до 2018 року протягом п'яти років лідирував німецький паспорт. Німеччина втратила гегемонію через економічны показники і менш вільне переселення в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу.

Трійку лідерів в останньому рейтингу замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн).

На шостій позиції знаходяться Сполучені Штати і Великобританія, які ще кілька років тому очолювали Індекс. Їх громадяни можуть відвідувати без візи 183 країни.

Серед країн колишнього СРСР найпривабливіші для подорожей паспорти у Литви (дев'яте місце) і Латвії (десяте місце).

Потім йде Україна, правда, за півроку вона опустилася на 44 позицію в зв'язку з зміною візової політики Джібуті і Беніну.

Тепер громадяни багатьох країн, в тому числі українці, повинні отримувати електронну візу замість візи по прибутті, що за методологією Henley & Partners знижує рівень свободи паспорта.

З паспортом України можна відвідувати без віз 126 країн. В першу чергу, мова йде про 26 країни Євросоюзу (окрім Британії та Ірландії) і ще чотири країни Шенгенської зони, які не входять в ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія). Щоб відвідати ці країни, потрібно мати біометричний закордонний паспорт.

Для володарів українського паспорта двері відкриті ще 14 країн, які в рейтингу відносяться до європейського регіону. Наприклад, Албанія і Ватикан.

Повністю безвізовими для українців є багато країн Латинської Америки, Карибського басейну і Середнього Сходу. В останні пару років цей список поповнюється і країнами Океанії.

При цьому існує ряд країн, куди громадяни України можуть їздити за внутрішніми паспортами (Білорусь і Росія) або ж за ID-карт (Туреччина і Грузія).

Треба сказати, що є різні методики підрахунку показників привабливості паспортів. Але в кожному з пропонованих рейтингів Україна перебуває на дуже хорошому рівні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі