Україна не встигне до 1 січня встановити сканери біометричних даних на всіх прикордонних пунктах

Поділитися
Україна не встигне до 1 січня встановити сканери біометричних даних на всіх прикордонних пунктах Україна реалізовує цю ініціативу своїми силами і в стислі терміни © o-invest.com
Система, яку почнуть запускати на КПП з Росією, повинна пройти тестування.

Не всі прикордонні пункти в Україні перейдуть на систему збору біометричних даних при в'їзді іноземців із 1 січня 2018 року. Як повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян, хоча роботи ведуться і обладнання вже тестується, але, швидше за все, система буде запускатися поетапно, оскільки вона повинна пройти тестування.

"Ми виконаємо роботу належним чином... Але обсяг робіт дуже великий. І тому говорити про те, що з 1 грудня ми налагодимо всі 157 пунктів пропуску, неправильно", - сказав він.

Слободян зазначив, що Україна реалізує цю ініціативу своїми силами.

"Європейські країни спостерігають за нашою роботою з інтересом, оскільки для себе встановлюють терміни запуску такого проекту 4-5 років. У нас більш стислі терміни, але ми будемо запускати проект із україно-російського кордону. З бюджету виділено 300 млн грн", - сказав він.

Помічник голови Держприкордонслужби також розповів, що вже проведено відповідні тендери на закупівлю обладнання, технічного і програмного забезпечення. За його словами, мова йде про спеціальні планшети, які дають доступ до серверів і дозволяють опрацьовувати інформацію.

"Нам треба виконати два великих пласти роботи. Перший - облаштування системи збору, захисту і обробки інформації та забезпечення можливості її подальшого використання. Другий - облаштування основних міжнародних та міждержавних пунктів пропуску – їх 157 – апаратурою, необхідною для зчитування біометричних даних", - сказав він.

О. Слободян також зазначив, що мова йде не про один відбиток пальця, як це було під час підготовки до лібералізації безвізового режиму з ЄС, а мова йде про збір біометрії всіх 10-ти пальців.

"Тут ми також говоримо про дистанційний збір цієї інформації, тому що прикордонний контроль треба здійснювати і в залізничних пунктах пропуску, та у морських портах – там, де немає безпосередньо контакту оператора з робочим місцем. Ці всі питання відпрацьовуються", - зазначив Слободян.

Нагадаємо, 2 вересня набув чинності указ президента Петра Порошенка про введення з 2018 року біометричного контролю для іноземців, зокрема російських громадян, при в'їзді в Україну.

У Держприкордонслужбі зазначили, що біометричні дані на кордоні при в'їзді в Україну будуть знімати всіх іноземців, незалежно від країни походження. Виключення будуть робити для громадян тих держав, з якими Україна уклала відповідні партнерські угоди.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі