Україна направила РФ ноту з вимогою передати 113 засуджених громадян

Поділитися
Україна направила РФ ноту з вимогою передати 113 засуджених громадян Винесені "судами" анексованого Криму вироки незаконні
Засуджених українців незаконно утримують в анексованому Криму та на території Росії.

Україна направила Росії ноту з вимогою передати українській стороні 113 громадян, яких незаконно утримують на території анексованого Криму або в Російській Федерації, повідомили в Міністерстві юстиції. Уряд вчергове заявив про те, що вироки, які в анексованому Криму винесли підконтрольні Росії суди проти українських громадян, є незаконними.

"Україна направила ноту Російській Федерації з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та тимчасово окупованій території Україні - в Автономній Республіці Крим - в порушення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини", - йдеться в ноті.

До Міністерства юстиції звернулися громадяни України, яких засудили підконтрольні Росії суди анексованого Криму. Наразі ці українці відбувають незаконні покарання на території окупованого півострова, або на території Росії.

У документі йдеться про те, що згідно з Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" окупована територія, якою є Крим, є територією Української держави, на яку поширюється дія Основного закону країни. При цьому будь-які органи на такій території та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо вони створені у порядку, не передбаченому законом. Рішення та документи, видані відповідними органами вважаються недійсними.

"Функціонування на тимчасово окупованій території України судів, що виносять рішення іменем Російської Федерації, а також здійснення ними правосуддя відповідно до російського процесуального і матеріального права не має правових наслідків за законодавством України, оскільки вони створені в порушення Конституції і законів України. Зазначені громадяни України незаконно позбавлені волі та права відбувати покарання на території України за злочини, вчинені ними на території України, за які їх засуджено відповідно до законодавства РФ", - йдеться в ноті.

При цьому згідно з українським законодавством, відповідальність за порушення визначених Конституцією і законами прав і свобод людини та громадянина на тимчасово окупованій території покладається на РФ як державу-окупанта відповідно до норм і принципів міжнародного права.

"Отже, Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ та на окупованій території Автономної Республіки Крим у порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і забезпечити їм можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України згідно з її законодавством, а також реалізувати своє право на розгляд справи встановленим законом України судом", - зазначено в документі.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на жителів півострова з проукраїнською позицією. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до громадян України заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями.

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі