У зоні ООС побільшало ворожих обстрілів – штаб

Поділитися
У зоні ООС побільшало ворожих обстрілів – штаб Напередодні бойовики обстріляли українські позиції 16 разів © vk.com/strelkov_info
Українські позиції бойовики обстрілювали з бронетехніки, мінометів і піхотного озброєння. У ЗСУ без втрат.

Напередодні російсько-терористичні війська 16 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі із заборонених Мінськими угодами мінометів, бронетехніки і піхотного озброєння.

У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині окупанти відкривали вогонь вісім разів. По захисниках Гнутового двічі гатили з мінометів калібру 82 мм, озброєння БМП-1 і великокаліберних кулеметів, Пищевика – лише з кулеметів великого калібру.

На підступах до Невельського двічі відкривали вогонь з великокаліберних кулеметів, Водяного та Красногорівки – з автоматичних гранатометів, в обох випадках застосовували для обстрілів ще й стрілецьку зброю. Лише зі стрілецької зброї обстрілювали українські позиції неподалік Мар'їнки.

У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Луганщині бойовики також обстріляли українські укріплення вісім разів. Позиції ЗСУ поблизу Золотого-4 (поза межами ділянки розведення) п'ять разів накривали вогнем з автоматичних та ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

З автоматичних станкових гранатометів обстрілювали Луганське, з автоматичних гранатометів та стрілецької зброї – Травневе, лише зі стрілецької зброї – Попасну.

Від початку доби 29 жовтня бандформування один раз обстріляли оборонців Луганського з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї.

Раніше голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що погоджене 1 жовтня у Мінську розведення сил у Донбасі не почнеться без додержання режиму "тиші". Щоб процес розпочався, необхідно, аби режим припинення вогню зберігався упродовж семи днів, однак бойовики щоденно обстрілюють ділянки розведення у районі Петрівського та Золотого.

У Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ від лінії розмежування в Донбасі.

Жителям "сірої зони"президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку після відведення українських військових на позиції 2016 року. Своєю чергою голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за безпеку мирних мешканців населених пунктів, що залишаться у "сірій зоні", на поліцію і Національну гвардію.

Докладніше про реалізацію плану Зеленського щодо розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі