У справі Шеремета отримано матеріали від компетентних органів дев'яти країн – Князєв

Поділитися
У справі Шеремета отримано матеріали від компетентних органів дев'яти країн – Князєв Князєв доповів Зеленському інформацію у справі Шеремета © Національна поліція України
Вбивство журналіста все ще не розкрито.

Голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив про те, що в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета отримано матеріали від компетентних органів дев'яти країн, куди направляли клопотання про правову допомогу.

За його словами, вбивство журналіста все ще залишається не розкритим. Серед версій скоєння злочину – професійна діяльність Шеремета в Україні, Білорусі та Росії, дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні, побутові та міжособистісні ситуації, помилка в об'єкті злочину. Крім того, перевіряють причетність до злочину екстремістськи налаштованих груп і осіб.

"У правоохоронні органи 15 країн, як я доповідав раніше, було направлено клопотання про надання міжнародної правої допомоги, тривають процесуальні дії щодо встановлення цілей в'їзду, супроводу, зустрічей, фінансових активів, можливих конфліктів Шеремета за межами України", - сказав Князєв, зазначивши, що від дев'яти країн отримано матеріали.

Голова НПУ повідомив, що згідно з отриманими від Литви матеріалами щодо зареєстрованого у 2015 році у Вільнюсі фонду "Солідарні медіа", директором якого був Шеремет, отримані свідчення, що Шеремет мав намір зареєструвати фонд сприяння дотриманню прав людини в Україні. Він загинув за день до того, як збирався підписати фінансові документи.

Подібного роду отриманої інформації багато, її не можна розголошувати, повідомив Князєв.

Нагадаємо, що сьогодні Князєв доповів президенту Володимиру Зеленському про розслідування справи Павла Шеремета.

У Києві в суботу пройшла акція "Хто вбив Павла? Три роки без відповіді" з нагоди роковин вбивства журналіста. Участь взяли колеги загиблого, депутати і тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор. Володимир Зеленський звернувся до керівників силових відомств з вимогою доповісти йому про хід розслідування вбивства.

Родичі і колеги журналіста вимагають, щоб міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, генеральний прокурор Юрій Луценко та керівник Національної поліції Сергій Князєв пішли у відставку.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину. У той самий час, начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко зазначив, що повідомлення про підозру поки нікому не вручено.

Через три роки підозрюваних досі немає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі