У СЦКК підтвердили ворожі обстріли Золотого-4 у ніч перед розведенням

Фото
Поділитися
Попри обстріли бойовиків й відсутність "тиші", на ділянці почалося розведення сил і засобів.

Ввечері та вночі 28 жовтня бойовики російсько-окупаційних військ обстрілювали селище Золоте-4 на Луганщині, наступного дня на цій ділянці (ділянка розведення №2) розпочалося розведення сил і засобів.

Повідомлення Спільного центру з контролю і координації припинення вогню (СЦКК) свідчить, що семи днів "тиші", що є обов'язковою умовою розведення військ, на цій ділянці не було. Попри це, українських військових почали відводити із займаних позицій.

Так, у понеділок бойовики щонайменше два рази обстріляли Золоте-4 (з 20:45 до 21:25, а також з 21:53 до 22:40) зі стрілецької зброї калібру 7,62мм, вогонь вівся з боку тимчасово окупованого Золотого-5.

Унаслідок ворожого обстрілу пошкоджено приватні будинки по вулицях Горіховій 25 (отвори у пластиковому облицюванні) та Довженка 28 (отвори у покрівлі). Постраждалих внаслідок обстрілів немає.

Фахівці СЦКК опитали місцевих мешканців та задокументували чергові факти злочинів російсько-окупаційних військ. Довідково: на схемі обстріли датовані вівторком, 29 жовтня, оскільки фіксація наслідків порушення окупантами режиму припинення вогню проводилася саме в цей день.

Нагадаємо, опівдні 29 жовтня біля Золотого на Луганщині почалося розведення сил і засобів. Українські військові та НЗФ бойовиків запустили у повітря зелені та білі ракети, що сигналізують про готовність до початку розведення, за процесом слідкує Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Військовослужбовців ЗСУ почали відводити, попри відсутність семиденного режиму "тиші" та регулярні обстріли бойовиків. Розведення військ поблизу Золотого триватиме три дні.

Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Під час поїздки до Луганської області президент посперечався з добровольцями щодо доцільності розведення.

Зеленський також особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. Там залишаються українські прикордонники, поліція і Національна гвардія, у всій зоні ООС введено посилений "жовтий" пропускний режим.

Докладніше про наслідки розведення читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі