У РФ політв'язня Гриба змусили "відбути" судове засідання на знеболювальному

Поділитися
У РФ політв'язня Гриба змусили "відбути" судове засідання на знеболювальному Грибу до суду викликали "швидку" © Facebook/УНIАН
Попри поради фельдшера "Швидкої допомоги" і протест захисту, суддя продовжив засідання.

Стан здоров'я незаконно утримуваного в Росії українця Павла Гриба продовжує погіршуватись. Попри його скарги на погане самопочуття, лікар у СІЗО видав довідку про задовільний стан підозрюваного, а суддя відмовився перервати засідання після виклику до суду "Швидкої допомоги", повідомив батько політв'язня Ігор Гриб.

"24 січня відбулось чергове судове засідання. Ще в СІЗО Павло заявив про дуже погане самопочуття, але лікар без огляду виписав довідку для суду про задовільний стан здоров'я підозрюваного. Вже під час судового засідання була викликана "Швидка допомога", фельдшер якої зробив Павлу знеболюваний укол та рекомендував 3 години полежати", - пише він на своїй сторінці в Facebook.

Попри поради фельдшера та протести адвоката Павла Гриба, суддя продовжував "гнати" засідання. Наступне призначено на п'ятницю, 25 січня.

"Знущання над хворою людиною, а не судове засідання! 25 січня наступне засідання. А там і "справедливий вирок", - наголошує Ігор Гриб. І додає, що на засіданні були присутні двоє російських журналістів і жодного з України.

Коментуючи виконання Росією припису Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про необхідність проведення додаткового обстеження Павла, батько політв'язня розповів про те, що до нього приходила людина, яка назвалася гастроентерологом. Нібито лікар здійснив лише зовнішній огляд українця, не торкаючись тіла, на підставі чого виписав довідку про гарний стан здоров'я.

Раніше Ігор Гриб оприлюднив фотокопію висновку з результатами обстеження сина. У нього діагностували портальну гіпертензію, спленомегалію і гіперспленізм (патологічне збільшення розмірів селезінки), появу цирозу печінки та зниження згортальної функції крові. Доктор також вказав на небезпеку загострення виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки.

Російські слідчі стверджують, що з березня по травень 2017, перебуваючи в Україні, Гриб нібито листувався в інтернеті зі старшокласницею із Сочі та "переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій і привести його в дію на випускному вечорі" в одній зі шкіл Краснодара. Після чого залишити РФ.

На початку липня "кримінальну справу" Гриба передали на розгляд у Північно-Кавказький окружний військовий суд, 23 липня відбулося судове засідання, на якому було прийнято рішення повернути справу українця на доопрацювання. Наприкінці жовтня "справу" Гриба знову повернули до суду, 6 листопада розпочався її повторний розгляд.

Нагадаємо, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав у Гомель для зустрічі з росіянкою, з якою познайомився в соцмережах. Про зникнення сина заявив відставний офіцер Державної прикордонної служби України, військовий капелан Ігор Гриб.

За невстановлених обставин Гриба вивезли на територію Росії, де відправили у СІЗО Краснодара за звинуваченням у нібито організації теракту в школі в Сочі. Суд заарештував його на два місяця, пізніше термін утримання під вартою неодноразово продовжували.

Незважаючи на численні звернення Києва, російська влада не пускає українських лікарів до Гриба. Хлопець має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі