У "Нафтогазі" озвучили різні сценарії газових переговорів

Поділитися
У "Нафтогазі" озвучили різні сценарії газових переговорів Вітренко готовий до того, що контракт з РФ зберегти не вдасться
Один з них несе сильні збитки для України, інший дозволяє зберегти транзит, але тут потрібно умовити Європу.

Україна з 1 січня 2020 року може залишитися без транзиту російського газу, що завдасть сильного удару українській економіці – однак є й інший шлях вирішення цієї проблеми, заявив 11 вересня виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко під час конференції Naftogaz-Gazprom: Energy Security, Gas Transit and European Integration, передає УНН.

"Як ви знаєте, "Нафтогаз" має контракт з "Газпромом" щодо транзиту російського газу до Європи, і цей контракт закінчується через кілька місяців. Один з можливих, якщо не базовий, сценаріїв – що у нас не буде транзиту з 1 січня 2020 року. Це буде означати, що українська економіка втратить 3-4% ВВП. Це також означає, що ми, можливо, отримаємо питання безпеки газопостачання до України – простіше кажучи, просто брак газу в Україні. Це також означає, що для деяких європейських партнерів Україна стане менш важливою, тому що газ, призначений для європейського ринку, не зможе проходити через Україну", – підкреслив він.

Однак, на думку Вітренко, є й інший сценарій контракту на транзит – але зовсім не з Росією.

"Але є й інший сценарій: що транзит продовжиться, що буде підписаний більш ніж один контракт на транзит, який розпочнеться з 1 січня 2020 року, наприклад, з європейськими компаніями, які будуть купувати російський газ на російсько-українському кордоні, які дозволять Україні не тільки процвітати економічно, але і посилять певний рівень інтеграції з ринком ЄС. І стануть важливим каталізатором для реформ в Україні", – зазначив він.

Нагадаємо, нещодавно заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович підтвердив інформацію, що тристоронні консультації України, Росії та Єврокомісії з транзиту російського газу відбудуться в Брюсселі 19 вересня.

Зазначимо, що одним з головних на переговорах залишається питання про те, хто буде брати участь у переговорах з української сторони. На попередніх переговорах Україну представляв міністр закордонних справ Павло Клімкін. Російська сторона наполягала, що вести переговори по газу повинен міністр енергетики України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі