У МОЗ розповіли про небезпеку і способи уберегтися від смогу

Поділитися
У МОЗ розповіли про небезпеку і способи уберегтися від смогу Для незвичних до такого видовища українців все виглядає страхітливо © ukrpress.net
За даними Гідрометцентру, забруднення за показниками чадного газу та інших в даний час знаходиться в межах ГДК

Українців в кінці вересня і, особливо, в жовтні налякав дивний туман, який щільним шаром оповив населені пункти по всій країні. Україну накрило смогом. Це консистенція, що складається з диму, туману та пилу. У великих містах до густого "туману" додався і їдкий запах, характерний для урбанізованих районів.

Втім, думки розійшлися: у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського спростували інформацію про високий рівень забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю над Україною.

Однак проблема є, і треба знати, як її мінімізувати.

У МОЗ вказали на те, що причини утворення смогу - наслідки традиційного спалювання опалого листя, трави, пожежі на сміттєзвалищах, діяльність підприємств хімічної промисловості, вигоряння великих площ торфовищ, газових викидів легкових автомобілів.

Зза даними Гідрометцентру, забруднення за показниками чадного газу та іншими перебуває у межах гранично допустимих концентрацій.

Але в місцях максимального скупчення автомобільного транспорту може фіксуватися перевищення по сірчистому ангідриду, формальдегіду, діоксидам, іншим речовинам, які дійсно шкідливо впливають на здоров'я людини.

У чому небезпека смогу?

  • Дим у повітрі може викликати головний біль, кашель, труднощі з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонку носа, гортані.
  • Забруднене повітря провокує серцево-судинні хвороби.
  • Смог може викликати хвороби дихальних шляхів, бронхіту, астми, пневмонії.
  • Тривалий вплив високої температури повітря призводить до порушення обміну речовин, зневоднення та тепловим ударам, окрім того зниження імунітету.
  • Токсичні речовини, що містяться в димі, сприяють розвитку алергії.
  • Забруднене повітря негативно впливає на когнітивні здібності, особливо у дітей і людей похилого віку.
  • Разом із листям та травою можуть горіти і солі важких металів, що осіли на рослинах.
  • Вдихання забрудненого повітря може збільшувати ризики під час вагітності, які матимуть наслідки для плоду: знижена вага при народженні, захворювання внутрішніх органів.

Як уникнути негативних наслідків для здоров'я:

  • Обмежити перебування на вулиці ранковий час. Вранці концентрація смогу у повітрі максимальна.
  • Вразливим групам населення (діти, вагітні жінки, люди похилого віку) варто відмовитись від тривалих прогулянок.
  • Утриматись від фізичного навантаження на вулиці.
  • Щільно зачиняти вікна та двері.
  • Увімкнути системи кондиціонування та очищення повітря.
  • Проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях, використовувати зволожувачі повітря.
  • Не курити і не вживати алкоголь. Це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та хвороб дихальних шляхів.
  • Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день.
  • Слід промивати ніс і горло, вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду.
  • Обмежити використання автомобіля, надавати перевагу громадському транспорту.

Симптомами, які виникають при отруєнні продуктами горіння, є головний біль, порушення дихання, втома, погана концентрація, порушення орієнтування у просторі, тахікардія, підвищення артеріального тиску, судоми. При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Міністерство охорони здоров'я України закликає людей відповідально ставитись до навколишнього середовища і власного здоров'я, не палити листя і сухостій, надавати перевагу громадському транспорту, не курити.

Уряд вирішуватиме проблему забруднення повітря комплексно. У співпраці з місцевою владою та контролюючими органами буде налагоджена система контролю небезпечних викидів. Ця інформація буде доступна для кожного.

24 жовтня у Міністерстві охорони здоров'я України відбулася нарада щодо стану забруднення атмосферного повітря. У нараді взяли участь фахівці гігієнічних установ Міністерства та Національної академії медичних наук, управління екології Київської міської державної адміністрації та Держпродспоживслужби. Заплановано ряд заходів з питань санітарного та епідеміологічного добробуту населення.

Державна служба з надзвичайних ситуацій попередила про погіршення погодних умов та оголосила в Україні жовтий рівень небезпеки. У пресслужбі ДСНС повідомили суттєве погіршення видимості через сильні тумани.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі