У Криму "суд" розгляне позов проти СІЗО Сімферополя в рамках "справи Хізб ут-Тахрір"

Поділитися
У Криму "суд" розгляне позов проти СІЗО Сімферополя в рамках "справи Хізб ут-Тахрір" Засідання призначили на 25 грудня © Крим.Реалії
У слідчому ізоляторі ігнорують вимоги адвоката провести медичний огляд тяжкохворого Джеміля Гафарова.

"Залізничний райсуд" окупованого Сімферополя 25 грудня розгляне позов проти міського СІЗО №1, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Позов подав адвокат фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова, через те, що адміністрація слідчого ізолятора не проводить медогляд кримчанина.

"Залізничний районний суд 25 грудня розгляне адміністративний позов адвоката Рифата Яхіна до начальника СІЗО №1 Сімферополя Бережного Сергія, який ігнорує вимоги захисту провести медичний огляд важко хворого Джеміля Гафарова", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що медичний огляд дозволить встановити наявність у Гафарова захворювань, які перешкоджають утримання під вартою.

"Адміністрація слідчого ізолятора, а також співробітники медсанчастини практично повністю ігнорують запити Гафарова на надання медичної допомоги. У зв'язку з цим Гафаров написав відкриту заяву, яку раніше опублікував його адвокат Рифат Яхін", - зазначили у громадському об'єднанні.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про те, що у фігуранта другої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Джеміля Гафарова критично погіршилося здоров'я. Вона повідомила, що Гафаров скаржиться на загострення хвороби нирок, проблеми з шлунком, серцем і вухом. Крім того, українського політв'язня протягом трьох тижнів турбує постійний кашель.

Джеміль Гафаров один з кримських татар, яких затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" і "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі