У Києві накрили проросійську "ботоферму"

Фото
Поділитися
Особи організаторів вже встановлені.

Служба безпеки України блокувала у Києві діяльність "ботоферми", організованої громадянами Росії та переселенцями з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, повідомляє пресслужба СБУ.

"За даними Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, угруповання мало понад 500 активних акаунтів", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що учасники "ботоферми" поширювали у соцмережах недостовірну інформацію, підбурювали протестні настрої, а також здійснювали інформаційні атаки на акаунти вітчизняних високопосадовців.

"Кінцевою метою замовників було зниження довіри громадян до державних інституцій через розповсюдження недостовірної інформації щодо економічної та соціальної ситуації в Україні", - зазначають правоохоронці.

Окрім того, "ботоферма" також розсилала анонімні повідомлення про мінування об'єктів критичної інфраструктури та місць масового скупчення людей, зокрема, торгово-розважальних центрів, станцій метрополітену, автовокзалів. Зловмисники також надавали послуги з дистанційної реєстрації в Telegram анонімних акаунтів, каналів та спільнот для торгівлі забороненими речами: вогнепальною зброєю, вибуховими пристроями, наркотиками тощо.

"Під час обшуку за місцем розташування "ботоферми" в орендованому офісі, правоохоронці виявили комп'ютерну техніку та спеціальне обладнання (GSM-модеми, шлюзи), майже 2000 SIM-карток операторів стільникового мобільного зв'язку України. Також вилучені чорнові записи щодо реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політичних діячів", - резюмували в СБУ.

Особи організаторів встановлені. Наразі тривають процесуальні дії для притягнення двох осіб до відповідальності.

Нагадаємо, 4 грудня 2019 року Служба безпеки України виявила групу осіб, яка організувала масову реєстрацію та подальше просування фейкових акаунтів в інтернеті для Росії та причетних до терористичної організації "ДНР" осіб.

Раніше міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в інтерв'ю DT.UA заявив про те, що лише 8% громадян України можуть відрізнити фейкову новину від правдивої. Тому, на його думку, необхідно говорити про законодавство, яке "захищає правду". За його словами, законопроект щодо протидії дезінформації допоможе людям зрозуміти, що "є правдою, а що неправдою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі