У Харкові з'явився незвичайний пам'ятник академіку Вернадському

Поділитися
У Харкові з'явився незвичайний пам'ятник академіку Вернадському Компанія в саду Шевченка зібралася чудова, і вона буде збільшуватися
Академік Вернадський буде перебувати в компанії таких самих іменитих харків'ян

Теплу, з гумором і якусь дуже домашню композицію встановлено в харківському саду Шевченка - її готують до офіційного відкриття. Там з'явився видатний харків'янин, знаменитий натураліст академік Вернадський, який... варить борщ!

У харківському саду Шевченка встановлюється композиція зі скульптурою видатного вченого-природознавця, академіка Володимира Вернадського, який готує борщ. Поруч з ним - собака, яка випрошує щось смачненьке. Повністю облаштована комозіція буде через тиждень.

Автор бронзової композиції - скульптор, доцент кафедри скульптури Харківської державної академії дизайну і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України Олександр Рідний, який працював над скульптурою разом з Анною Івановою, повідомляє.

"Академік Вернадський - одна з трьох композицій, над створенням якої працювали близько року. Це досить великий проект. Він називається "Сад Тараса Григоровича Шевченка". Задум і сама ідея концепції - це мера (Геннадія Кернеса - ред.), щоб зробити скульптури наших знаменитих харків'ян. Було поставлено таке завдання, щоб це були не пам'ятники. Щоб це були скульптури без постаментів. Ну і вибрали такий сюжет. Він (Вернадський - ред.) крім того, що вчений був великий, ще й любив готувати іноді і готував борщ за рецептом своєї бабусі, що в сім'ї його дочка Ніна називала кременчуцький борщ. І навколо цього виросла ця композиція", - розповів Олександр Рідний.

Після реконструкції в саду Шевченка раніше встановили дві скульптури авторства Рідного та Іванової. Ці композиції присвячені художнику Іллі Рєпіну і театральному режисерові Лесю Курбасу.

Згодом, за словами скульптора, на алеях саду з'являться актор Леонід Биков, співаки Марк Бернес і Клавдія Шульженко, композитор Ісаак Дунаєвський.

Роботи Олександра Рідного є в національному художньому музеї України, музеях Німеччини, Франції, Великобританії, Польщі та Японії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі