Третина вимушених переселенців в Україні планують повернутися додому після війни

Поділитися
Третина вимушених переселенців в Україні планують повернутися додому після війни Біженці сумніваються в можливості повернутися додому © pravdoryb.info
Половина внутрішньо переміщених осіб іноді відвідують свої колишні будинки. Але не вірять в можливість повернутись назавжди.

В Україні 32% вимушених переселенців мають намір повернутися в попередні місця проживання після закінчення конфлікту, йдеться в дослідженні Міжнародної організації міграції (МОМ).

Згідно з дослідженням, 29% не мають наміру повертатися, 17% - допускають своє повернення в майбутнє, 1% - в найближчому майбутньому, а 21% важко відповісти.

54% переселенців відвідували місця, з яких виїхали.

Основними причинами відвідування непідконтрольних територій були названі (кілька варіантів відповіді): відвідування житла і його підтримання у доброму стані (75%), відвідування друзів і членів сім'ї (54%), перевезення речей (25%), особливі приводи, як весілля або похорон (7%), ознайомлення з можливістю повернення (7%), операції з власністю (продаж, оренда) (2%), інше (1%).

Ті, хто не відвідував непідконтрольні території України після вимушеного переїзду в інші регіони країни, назвали основними причинами: небезпеку для життя (33%), з політичних причин (20%), нестачу фінансових можливостей (13%), стан здоров'я (13%), відсутність власності, родичів або друзів (10%), інше (9%), немає відповіді (2%).

Дослідження проводилося в серпні 2017 року. Всього методом особистого інтерв'ю було опитано 1025 внутрішньо переміщених осіб у 24 областях України та Києві.

Як повідомлялося, Україна посідає дев'яте місце в світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб – 1,6 млн осіб.

Детальніше про проблему біженців в Україні читайте в матеріалі "Шлях переселенця: від адаптації до інтеграції".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі