Третина українців досі вірить у казки про "імперіалістичне НАТО" – опитування

Поділитися
Третина українців досі вірить у казки про "імперіалістичне НАТО" – опитування Близько третини опитаних українців - досі у полоні стереотипів © psyfactor.org
Найпопулярнішою причиною несприйняття ідеї євроатлантичної інтеграції України залишається бажання "миру й дружби" із Росією.

Близько третини опитаних українців залишаються у полоні стереотипів щодо "агресивності" та "войовничості" НАТО, свідчать дані опитування "Центру прикладних досліджень". Звичайно ж, противників вступу України до Альянсу серед цієї категорії громадян найбільше.

Так, 32,2 % опитаних пояснили соціологам, що вважають блок агресивною та імперіалістичною організацією, тож виступають проти приєднання до нього України. Ще 31,8 % населення вірить що членство в НАТО втягне Україну в військові операції, а 19 % респондентів побоюються отримати засилля іноземців та іноземного капіталу.

У сприйнятті кожного десятого українця (11,2 %) НАТО є агресивним військовим блоком. Однак найпопулярнішою причиною несприйняття ідеї євроатлантичної інтеграції серед опитаних залишається бажання зберегти відносини України з Росією.

"Майже половина людей, які не підтримують ідею членства в Альянсі – 45,8 % – побоюються, що це остаточно зіпсує відносини з Росією. Понад чверть – 28,7 % – вважають, що приєднання до Альянсу спровокує Росію на відкриту агресію проти України", - йдеться у дослідженні.

Загалом понад чверть населення – 26,5 % опитаних – виступає проти приєднання України до НАТО. Найменше прихильників євроатлантичної інтеграції країни на півдні (29%) і в Донбасі (29,2%), антирекорд підтримки зафіксовано на Луганщині – 16% респондентів.

Серед 54,5% українців, що підтримують вступ України до Альянсу, найактивніше вболівають за НАТО мешканці західного регіону (68,5 %), центральних (48,5%) і північних областей (54,8%). На сході країни цей показник трохи нижче - 42,9 % опитаних. Рекорд підтримки зафіксовано на Львівщині – тут євроатлантичну інтеграцію підтримують 80% респондентів.

Натомість військовий союз з РФ та іншими державами СНД має популярність в Донбасі, де його підтримують 17 % населення (півроку тому – 15,1 %), на півдні – 12,1 % населення (8,1 %) та сході – 11,4 % населення (півроку тому – 14,4 %).

Меншими і стабільними залишаються показники півночі (7,7% в листопаді, 8,3% – у травні) та центру (7,9 % та 5,9 % відповідно). На заході країни ця ідея має найменшу популярність – але сягає 5 % (півроку тому – лише 1 %).

Позаблоковий статус України також користується підтримкою мешканців Донбасу (26,9 %). Втім, це не найвищий показник – адже опитування на півдні держави продемонструвало підтримку цієї ідеї з боку 35,1 % населення регіону.

Дослідження виконане "Центром прикладних досліджень" на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Анкетне опитування в формі особистісного інтерв'ю методом "face to face" з використанням електронних носіїв (планшетів) проводилося на всій території України (окрім тимчасово окупованих) у період з 20 листопада по 4 грудня 2019 року.

Вибірка дослідження безповторна, багатоступенева, районована, квотна статево-вікова. Загальна кількість респондентів – 2035 осіб. Теоретична похибка вибірки (з імовірністю 0,95) не перевищує 2,2% без урахування ваги показників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі