The Economist назвав Україну країною з гібридним режимом

Поділитися
The Economist назвав Україну країною з гібридним режимом
Лише 4,5% людей у світі живуть в умовах "повної демократії"

Рівень демократії припинив знижуватися в 2018 році, згідно з останнім "Індексом демократії" від The Economist Intelligence Unit. Індекс оцінює 167 країн за 60 показниками в п'яти широких категоріях: виборчий процес і плюралізм, функціонування уряду, участь у політичному житті, демократична політична культура та громадянські свободи. За результатами експерти розподілили країни за чотирма категоріями: авторитарний режим, гібридний режим, недосконала демократія і повна демократія. Україна серед інших потрапила в категорію "гібридних режимів", набравши однакову кількість балів, що і в минулому році – 5,69 з 10 – і посіла 84 місце.

Першою у списку йде Норвегія – 9,87 балів. Друге – Ісландія (9,58). Третє – Швеція (9.39). На четвертому місці виявилася Нова Зеландія (9,26) – єдина країна з першої п'ятірки, яка розташована не в Північній Європі. П'яте місце – Данія (9,22). Всі країни залишили за собою свої місця у порівнянні з торішнім рейтингом демократії.

Найгіршими країнами стали: Чад, який піднявся на дві позиції і сьогодні посідає 163 місце в світі з 1,61 балом. ЦАР зберегла 164 місце з 1,52 балом. ДР Конго опустилася ще на дві позиції – до 165 місця – з 1,49 балом. Сирія, як і рік тому, стала передостанньою країною індексі, набравши 1,43 бали. І найнедемократичною країною в світі названа Північна Корея – 1,08 бала і 167 місце.

Зазначимо, що лише 4,5% людей у світі живуть в умовах "повної демократії". Тим не менш, глобальний бал залишився стабільним в 2018 році вперше за три роки. Тільки у 42 країнах стався спад, в порівнянні з 89 в 2017 році.

Видання зазначає, що в останні роки загрози демократії у всьому світі стають все більш очевидними. Арабська весна згасла. Лідер Китаю готовий правити довічно. Народники з автократичною тенденцією перемогли на виборах на Філіппінах, в Бразилії і Мексиці і підірвали демократичні інститути в Угорщині, Туреччині та Польщі.

Участь у політичному житті покращився більше, ніж будь-яка інша міра в індексі. Навіть в країнах з розвиненою демократією, таких як Сполучені Штати, де виборці дуже незадоволені. Поляризація в Америці призвела до безвиходу та шатдауну. Але явка на проміжних виборах 2018 року була найвищою за останні 100 років.

Частини Європи страждають від недугу демократії. Італія опустилася з 21-го на 33-е місце в рейтингу після того, як виборці обрали популістську коаліцію, яка прагне обійти демократичні інститути і обмежити громадянські свободи іммігрантів та ромів.

Рейтинг Туреччини знижується вже шостий рік поспіль, так як президент Реджеп Таїп Ердоган відмахнувся від більшості обмежень своєї влади.

Росія погіршує свій рейтинг десятий рік поспіль, після того як основний кандидат від опозиції був позбавлений права брати участь у президентських виборах, а Володимир Путін продовжував придушувати громадянські свободи.

В країнах Африки на південь від Сахари і в Азії в 2018 році відбулися незначні поліпшення, в основному відображають більш високі показники участі в політичному житті.

У доповіді попереджається, що все це може бути паузою, а не кінцем відступу демократії. Глобальне зростання активності у поєднанні з триваючим придушенням громадянських свобод, таких як свобода вираження думок, є потенційно нестабільною сумішшю. Це може стати рецептом нестабільності в 2019 році, підкреслюють в The Economist.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі