Терористи покинули Широкіне, але це не відступ – Newsweek

Поділитися
Терористи покинули Широкіне, але це не відступ – Newsweek Бійці "Азову" не займають центр Широкіного через обстріли артилерії терористів. Ілюстрація © Полк "Азов" ВКонтакте
Українські військові не хочуть заходити в місто, оскільки артилерія терористів може вдарити у будь-який момент.

Мешканці Маріуполя, які вже рік живуть по сусідству з війною, зраділи визволенню сусіднього Широкіного, але не хочуть вірити, що цей відступ проросійський терористів – перший крок до миру.

"Я сподіваюся, але не знаю. Ми втомилися від війни. Нам тяжко, багато страждають від депресії. Ми чуємо, як десь тривають бої, щоранку і щовечора. І ми не знаємо, коли це закінчиться", - сказала 23-річна мешканка Маріуполя Ольга Мурза журналістам Newsweek.

"Ситуація дуже тяжка. Інколи, коли вибухи близько і вікна дрижать, мені стає дуже страшно. Це божевілля якесь. Надія? В мене її лишилося мало", - сказав 27-річний бармен Андрій.

Видання нагадує, що кілька днів тому, третього липня, український добровольчий батальйон в складі Національної Гвардії "Азов" повідомив на своїй сторінці у Facebook про звільнення Широкіного від окупації проросійських терористів. Однак, чи був це насправді відступ.

В ОБСЄ підтвердили вихід бойовиків з міста. Однак спостерігачі повідомили, що Широкіне, в якому раніше жили 1347 мешканців, безлюдне. А 80% будівель міста зруйновані війною. Тож з 2 липня військові і мирні мешканці в Маріуполі гадають, що буде далі і що планують терористи.

Українські військові ставляться до такого відступу проросійських сил з підозрою. На їхню думку, це був тактичний маневр, який бойовикам був потрібен, щоб скоротити кількість втрат, перегрупувати сили і підготуватися до нового наступу.

"Місто - непідконтрольна нікому зона. Ми досі займаємо свої позиції і чекаємо повернення бойовиків. Вони відійшли до пагорба і Широкіне дійсно вільне від терористів. Але вони можуть повернутися в будь-який момент", - сказав солдат "Азову" Павло Мороз.

Українські сили зайняли позиції на узбережжі Широкіного і на пагорбі, який блокує шлях до Маріуполя. На пагорбі солдати живуть в траншеях, а ті, хто лишився на узбережжі, займають покинуті будинки, щоб сховатися від можливого удару ворожої артилерії.

Військові України кажуть, що російські і терористичні сили покинули лише найбільш уразливі позиції. Але вони досі не відвели від Широкіного артилерію, з якої вони можуть обстрілювати місто. Тож, якщо українські солдати спробують зайняти центр міста, вони зазнають удару. Тож визволений населений пункт лишається привидом.

Видання також нагадує про фотознімки з безпілотника, які зробили Збройні сили України. На них видно новозбудовану військову базу Росії з танками Т-72 поблизу селища Сонцеве за 64 кілометри від Маріуполя. Тож існує велика небезпека наступу російських і терористичних сил на портове місто.

Якщо це станеться, Широкіне стане стратегічно важливим пунктом оборони. Оскільки завдяки зміцненню позицій тут можна унеможливити артилерійські удари ворога по Маріуполю. Тож українські військові проти ідеї оголосити Широкіне демілітаризованою зоною.

Нещодавно у Міноборони розповіли, навіщо бойовики відійшли від Широкине. За словами директора Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони Валентина Федічева, терористи так званих "ДНР/ЛНР" отримали наказ із Москви продемонструвати реальні кроки роззброєння в переддень нового етапу переговорів у Мінську.

Після укладення мінських угод, Широкине стало однією з найгарячіших точок. Незважаючи надомовленості про демілітаризацію, бойовики продовжували регулярно обстрілювати селище.

24 червня глави МЗС "нормандської четвірки" в черговий раз домовилася про демілітаризацію Широкине. У місті, де зруйновано понад 80% будинків, не залишилося жодного мирного жителя.

2 липня Міноборони зафіксувало вихід бойовиків з селища. Пізніше в ОБСЄ підтвердили вихід бойовиків з Широкине.

5 липня представники так званої "Міноборони ДНР" заявили про домовленості патрулювати Широкине спільно з МВС України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі